CHMELÁR: ASSANGEHO CHCÚ ZABIŤ

Eduard Chmelár, politológ: Chcú umlčať Juliana Assangeho, človeka, ktorý toho o nich veľa vie. Chcú sa pomstiť za všetko, čo zverejnil, za všetky svinstvá, ktoré sme sa o nich dozvedeli, za všetky zločiny, ktoré by bez neho nevyplávali na povrch.

Foto SITA/AP
Dátum 13.12.2021

Politológ a historik Eduard Chmelár sa na Facebooku vyjadril k väzneniu zakadateľa portálu WikiLeaks Juliana Assangeho, ktorý podľa aktuálnych informácií prekonal za mrežami porážku.

Príspevok na Facebooku uverejnil Chmelár 12. decembra 2021:

Julian Assange utrpel vo väznici Belmarsh mozgovú mŕtvicu... Oni ho nechcú vydať. Oni ho chcú zabiť. Chcú umlčať človeka, ktorý toho o nich veľa vie. Chcú sa pomstiť za všetko, čo zverejnil, za všetky svinstvá, ktoré sme sa o nich dozvedeli, za všetky zločiny, ktoré by bez neho nevyplávali na povrch. Chcú nás varovať, čo sa stane všetkým, ktorí nebudú servilní ako mainstreamoví novinári. A zatiaľ sa im to darí, lebo jeho osud necháva väčšinu ľudí chladnými.
V tejto chvíli môžem len zopakovať to, čo som povedal včera: všetci tí politici a novinári, ktorí mlčíte alebo schvaľujete toto barbarské zaobchádzanie s ním, budete mať na rukách jeho krv.

ČÍTAJTE TIEŽ: ASSANGE PREKONAL VO VÄZENÍ PORÁŽKU

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.