CHMELÁR: PRIPRAVUJE SA SLOVENSKÝ MAJDAN?

Politológ Eduard Chmelár: Znepokojuje ma, či Západ pri takomto iracionálnom mentálnom nastavení vôbec uzná voľby, v ktorých vyhrá Smer-SSD. Či mu nebudeme musieť vysvetľovať, že nepotrebujeme žiadnu "internacionálnu bratskú pomoc" spojencov, že tu neprebieha žiadna "kontrarevolúcia" a že nechceme slovenský Majdan...

Foto sita/jana birošová
Dátum 26.09.2023

Práve dnes sme sa doťahovali s kamarátom, koľko prieskumov, v ktorých PS preskočí Smer-SSD, tipuje do začiatku moratória. Ani nie o dve hodiny sa to začalo... Nerobil by som paniku z jedného prieskumu, navyše s rozdielom bezvýznamnej štatistickej chyby (tri desatiny percenta) a s číslami, ktoré sú úplne nereálne. Stojí však za povšimnutie, že začínajú žonglovať s preferenciani podobne ako v závere kampane Zuzany Čaputovej (ktorá sa ide úplne pretrhnúť, aby voličom opakovane naznačovala, že majú voliť Progresívne Slovensko). Starosti mi robí iná vec.

Táto volebná kampaň je poznačená okrem odpudzujúcej agresivity aj nevídanou záplavou dezinformácií, manipulácií a neprimeraných tlakov na voličov. Nie, nehovorím o tzv. proruskej či alternatívnej scéne. Hovorím o tých, ktorí sa tvária ako lovci hoaxerov, no pritom ich produkujú najviac od čias Josepha Goebbelsa. Je až neuveriteľné, ako môže niekto vypúšťať do sveta také sprostosti typu - keď vyhrá Fico, medzi proeurópskou Českou republikou a proruským Slovenskom rútiacim sa do náruče Putina vyrastie nová železná opona (profesor Tomáš Halík) - keď vyhrá Smer, vzťahy medzi ČR a SR sa zhoršia (český prezident Pavel) - Smer nás chce vytrhnúť z európskej civilizácie (Michal Šimečka) - keď vyhrá Smer, začne sa tu zasa vraždiť (novinárka z AFP) - Slovensku zvonia do hrobu, zlo nás chce vydať okupantom (politická reklama strany Demokrati).Predpokladám, že drvivá väčšina mojich fanúšikov a čitateliek je dostatočne inteligentná na to, aby som im nemusel vysvetľovať, že sú to absolútne nezmysly, ktoré by sa ani nedali prakticky uskutočniť, že nič podobné nám nehrozí. Skôr uvažujem nad tým, či hysterické strašenie zo strany PS, Demokratov a OĽaNO už nenapĺňa skutkovú podstatu trestného činu šírenia poplašnej správy. Ale zo všetkého najviac ma znepokojuje, či Západ pri takomto iracionálnom mentálnom nastavení vôbec uzná voľby, v ktorých vyhrá Smer-SSD. Či mu nebudeme musieť vysvetľovať, že nepotrebujeme žiadnu "internacionálnu bratskú pomoc" spojencov, že tu neprebieha žiadna "kontrarevolúcia" a že nechceme slovenský Majdan...

Skutočný vlastenec - ten, ktorý naozaj miluje Slovensko a nosí ho v srdci - by mal rázne odmietnuť toto lživé vykresľovanie našej vlasti v zahraničí, nemal by ho škodoradostne podporovať a hlavne by sa nemal vyhrážať, že ak nedopadnú voľby podľa jeho predstáv, tak odchádza zo Slovenska. Toto určite nie sú ľudia, ktorým záleží na svojej vlasti. A ak ste zmätení z toho, čo sa u nás deje, dnes po ôsmej hodine večer sa vám vo svojom novom videu Drobnohľad Eduarda Chmelára pokúsim dať niekoľko rád, podľa čoho sa treba rozhodovať vo voľbách.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.