CHMELÁR: S GAUNERMI AKO NAĎ A KRÚPA SMERUJEME K NOVEJ SVETOVEJ VOJNE A ZÁNIKU CIVILIZÁCIE

Eduard Chmelár, politológ: Vládnu nám bezcharakterní gauneri a behá mi mráz po chrbte z toho, že sú už takí bezočiví, že svoje skutočné zámery ani netaja. Ich cieľom je rozpútať vojnu proti Rusku. To je hlavný dôvod, prečo tu chcú mať Američania vojenskú základňu.

Foto TASR/Michal Svítok
Dátum 14.01.2022

Politológ, historik a publicista Eduard Chmelár na Facebooku 13. januára 2022 uverejnil príspevok:

Na tomto mieste som chcel pokračovať vo vyvracaní vládnych bludov o DCA, ale o nič neprídete – denník Pravda mi v zajtrajšom vydaní poskytol celú novinovú stranu na výpočet najväčších lží spojených s touto dohodou. Dnes večer však musím povedať niečo dôležitejšie.
Argument, že veď aj iní podpísali také zmluvy, sa v moderných európskych dejinách ukázal ako jeden z najnebezpečnejších. V tridsiatych rokoch minulého storočia na nátlak Hitlera podpísala väčšina európskych štátov bilaterálne zmluvy s nacistickým Nemeckom o neútočení. Najprv s Poľskom, potom s Veľkou Britániou, Francúzskom, Estónskom, Lotyšskom atď. Naši skorumpovaní novinári, analytici a politici si dnes spomínajú len na tú poslednú: pakt Molotov – Ribbentrop, ktorý bol uzavretý ako dôsledok všetkých týchto zrád, keď Moskva pochopila, že Európa nie je schopná spoločne čeliť vzrastajúcemu nebezpečenstvu fašizmu a Sovieti si musia svoju bezpečnosť zaistiť sami - a predovšetkým získať čas. Všetci vieme, k čomu to od začiatku viedlo: k rozpútaniu druhej svetovej vojny a následnému prepadnutiu Sovietskeho zväzu, pričom na masívny útok bolo hanebne zneužité aj územie Slovenska.

ČÍTAJTE TIEŽ: UHRÍK: HEGEROVA VLÁDA SPÁCHALA VLASTIZRADU - ZAPREDALA SLOVENSKO AMERIKE!

Vyše 80 rokov od tejto tragickej udalosti predseda Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR Juraj Krúpa povedal vo včerajšej diskusnej relácii Do kríža na Dvojke na obranu vojenskej zmluvy s USA toto: „Keď Nemci ťahali na Rusko, takisto obsadzovali iné krajiny preto, aby si zväčšili manévrovací priestor, to je moderný spôsob vedenia boja.“ Ak máte pochybnosti, či sú tieto slová autentické, vypočujte si ich na zázname od 13:24 https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/302967#758
Nemám pochybnosti o tom, že nám vládnu bezcharakterní gauneri, ale behá mi mráz po chrbte z toho, že sú už takí bezočiví, že svoje skutočné zámery ani netaja. Ich cieľom je rozpútať vojnu proti Rusku. To je hlavný dôvod, prečo tu chcú mať Američania vojenskú základňu (a nedajte sa obalamutiť demagogickými zavrávaniami, že to nebude vojenská základňa USA – vojenské letisko, ktoré bude obsadené Ozbrojenými silami USA, bude spadať pod americkú jurisdikciu a bude na ňom veliť americký dôstojník, nie je nič iné ako vojenská základňa USA, nech si to nazvú akokoľvek chcú). Krúpove (ale aj Majerove) slová o tom, že celý tento projekt je namierený proti Rusku, zapadá do celkovej atmosféry a mentality Pentagonu. Bývalá zástupkyňa námestníka ministra obrany USA a bývalá hlavná poradkyňa najvyššieho veliteľa spojeneckých síl NATO Evelyn Farkas napísala predvčerom v jednom z najvplyvnejších bezpečnostných časopisov tlmočiacom názory americkej administratívy hrôzostrašný článok „USA sa musia pripraviť na vojnu proti Rusku“. Navrhuje v ňom, aby americkí lídri zostavili „medzinárodnú koalíciu ochotných a pripravených vojenských síl“, ktoré by sa pripravili na vojnu. Prípravu na vojnu nazvala „bojom za zachovanie medzinárodného poriadku“. Farkasová doslova navrhuje vydanie ultimáta, aby sa Rusko do určitého dátumu stiahlo z Krymu, v opačnom prípade žiada vojenské kroky na jeho presadenie. 

Máte to tu čierne na bielom, k čomu vedie zmluva, ktorú včera schválila vláda. Keď kvalifikovaní oponenti varujú, že my nemôžeme vedieť, aká bude medzinárodná situácia o rok, o dva, o päť a do čoho nás budú Spojené štáty tlačiť na základe tejto zmluvy, majú na mysli práve toto. Územie Slovenska sa môže stať predsunutou základňou útoku na Rusko. Toto nie sú konšpirácie ako Naďove blúznenia o tom, že oponenti DCA sú v službách „cudzej moci“. Máte tu jasné vyjadrenia, že militaristické kruhy na Západe vážne uvažujú o vojne proti Rusku. Toto je v ich hlavách, takto rozmýšľajú - o tom, na čo sa vy neodvažujete ani pomyslieť, už oni nahlas hovoria. Ak chceme mier, musíme v jeho prospech aj pracovať a uvažovať globálne. To, že sú Rusi podráždení, nie je z hľadiska vývoja medzinárodnej bezpečnosti nepochopiteľné. Oni nevidia žiadne ústretové kroky zo strany Západu, nezaznamenali dobrú vôľu, vnímajú len tridsať rokov porušovaných sľubov a zatlačovania ich krajiny, ktoré vyústili až do pocitu, že už nemajú kam ustúpiť. Preto reagujú občas agresívne ako zranené zviera zahnané do kúta – sem možno zaradiť aj ich vyhrážku, že ak si USA budujú základne vo východnej Európe, oni si vybudujú vojenské základne na Kube a vo Venezuele. Nemôžeme sa však pohnúť z miesta, ak našu bezpečnostnú agendu vedú takí zaslepení fanatici ako Naď či Krúpa, ktorý sa nechal počuť, že „tých, ktorí porušujú medzinárodné právo, považujeme za hrozbu“ – mysliac tým na Rusko – a náročky ignorujúc, že štátom, ktorý bezkonkurenčne najviac porušuje medzinárodné právo, je stále USA.

Priatelia, ak dopustíme takúto konfrontáciu, smerujeme k novej svetovej vojne a k zániku civilizácie. A Slovensko bude podobne ako v roku 1941 zneužité ako predsunutá základňa útoku na Rusko. Musíme to zastaviť. Pochopte, je to dôležitejšie ako čokoľvek iné, ako predčasné voľby či chlebové otázky, toto je zápas o všetko, o slobodu, o prežitie, o bytie. STOP DCA!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.