CHMELÁR: VOĽBY NIE SÚ RECESIA

Eduard Chmelár, politológ: Tri roky sa tu viedla viac či menej fiktívna honba na čarodejnice, ale ak niekto patrí pred súd, tak sú to práve títo darebáci, ktorí zničili túto krajinu a obrali ju o perspektívu. Nechápem, kde ešte berú tú drzosť uchádzať sa o dôveru voličov.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 05.08.2023

Politológ Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k účasti dvoch expremiérov Igora Matoviča (OĽaNO) a Eduarda Hegera (Demokrati) v diskusnej relácii Analýzy 24 televízie JOJ 24:

Len stručne k (ťažko povedať, čo to bolo) debate Igora Matoviča a Eduarda Hegera na JOJ 24, lebo za viac mi tento bizár nestojí. Neviem ako vy, ale mňa premkla pri sledovaní tejto jalovej hádky dvoch podivínov hrôza, keď som si opätovne uvedomil, že toto, áno, práve toto boli premiéri tohto štátu, že to nie je zlý sen, ale trpká realita.

Detinskí, hlúpi, obmedzení zmätkári, ktorí podnecovali v národe to najhoršie, čo v ňom bolo, ktorým by ste sa báli zveriť svoje dieťa na päť minút, nie štát na tri roky. Cirkusanti, ktorí sľubujú, že „my vás mafii nepredáme“, ale urobili niečo horšie: ožobráčili Slovensko tak ako to nedokázal nikto od čias Mateja Korvína, ktorý je síce v ľudových povestiach populárny, no vyprázdnil štátnu pokladnicu takým spôsobom, že porážka od blížiacich sa Turkov sa stala nevyhnutnou.

A napokon nás tej mafii nepredali, ale odovzdali na tácke, lebo historická skúsenosť hovorí, že keď je nefunkčný štát, ľudia dôverujú viac mafii, že sa o nich postará.

Lebo, nemýľte sa, títo dvaja nezmenili vôbec nič. Skutočná moc leží stále mimo volených štruktúr, pričom vplyv oligarchie zosilnel a ich majetky rekordne narástli. OĽaNO a jeho priatelia a spolupáchatelia im dokonca vyšli v ústrety tak, že presadili škandalózne zabetónovanie volebného systému, ktorý vyhovuje práve oligarchii, hoci Matovič kedysi vstupoval do politiky s prísľubom, že to zmení, že odstráni partokraciu, že si každý bude môcť voliť svojho poslanca a iné blablabla-znoviny, na ktoré ste mu naleteli.

Tri roky sa tu viedla viac či menej fiktívna honba na čarodejnice, ale ak niekto patrí pred súd, tak sú to práve títo darebáci, ktorí zničili túto krajinu a obrali ju o perspektívu. Nechápem, kde ešte berú tú drzosť uchádzať sa o dôveru voličov. A vás všetkých prosím, žiadam, vyzývam, aby ste už konečne prestali brať voľby ako recesiu, v ktorej sa niekomu pomstíte alebo si z národa vystrelíte, nech je sranda, lebo toto sú dôsledky vašich nezamýšľaných činov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.