CHMELÁR: ŽILINKA ROBÍ SVOJEJ VLASTI URČITE LEPŠIU SLUŽBU AKO EUROPOSLANCI, KTORÍ ZRÁDZAJÚ SLOVÁKOV

Eduard Chmelár, politológ: Juraj Šeliga klame, keď tvrdí, že generálny prokurátor Maroš Žilinka je na oslavách 300. výročia ruskej prokuratúry ako jediný z Európy. Sú tam aj jeho kolegovia z Belgicka, Nórska, Slovinska a Srbska.

Foto TASR/Jaroslav Novák
Dátum 14.01.2022

Politológ, publicista a historik Eduard Chmelár na svojom facebookovom profile 14. januára 2022 uverejnil príspevok:

Chcel by som sa ešte vyjadriť k obvineniam niekoľkých slovenských europoslancov, že generálny prokurátor Maroš Žilinka svojou cestou na oslavy 300. výročia ruskej prokuratúry poškodzuje záujmy Slovenska. Ponechám stranou teraz ten diletantizmus, že oslavy tejto inštitúcie, ktorá vznikala ako myšlienkový produkt osvietenstva a oveľa skôr ako napríklad v Uhorsku, spájajú so stalinistickým terorom. Nebudem si bližšie všímať ani Šeligovo klamstvo, že je tam jediný z Európy (sú tam aj jeho kolegovia z Belgicka, Nórska, Slovinska a Srbska). Chcem sa pristaviť len pri tom moralizovaní 8 poslancov Európskeho parlamentu, že Žilinka poškodzuje záujmy Slovenska a hazarduje s jeho dôveryhodnosťou...

Boli to totiž tí istí europoslanci (Lexmann, Šimečka, Bilčík a ďalšie známe firmy), ktorí pred rokom, v marci 2021, hlasovali cynicky v deň výročia začatia bombardovania Juhoslávie za Správu o Kosove, v ktorej „vyzvali päticu členských štátov EÚ, ktoré dosiaľ Kosovo neuznali, aby tak urobili“ a tvrdia, že „nezávislosť Kosova je nezvratná“. Naše médiá sa o tomto nehanebnom čine ani nezmienili, ja som o ňom informoval tu: https://www.facebook.com/.../a.328767897.../4118925564805971 Chcem tým povedať, že toto hlasovanie bolo oveľa závažnejším poškodzovaním záujmov našej vlasti, lebo neuznanie Kosova je od začiatku jeho odtrhnutia fundamentálnym princípom našej zahraničnej politiky a štátnou doktrínou ochraňujúcou územnú celistvosť Slovenskej republiky. Opakovane to deklarujú najvyšší ústavní činitelia, Národná rada Slovenskej republiky, početné vládne dokumenty.
Na záver chcem povedať, že mi je úplne jasné, že vlna kritiky, ktorá sa zniesla na Žilinkovu hlavu, je až primitívne účelová.

Ešte v ten istý deň, čo zverejnil svoje pripomienky k vojenskej zmluve s USA, začal Denník N špekulovať, že je to ruský agent a vrcholom mediálnej konšpirácie bola prisprostá úvaha, že celé to robil preto, aby si otvoril cestu do Ruska (každému, kto čo i len zhruba pozná termíny pozvánok na takéto akcie, musí byť jasné, že takéto „sprisahanecké spojenia“ v tom mohol nájsť iba klinický idiot). Nie som nekritickým obdivovateľom Maroša Žilinku, myslím si, že niektoré jeho kroky sú už naozaj na hrane politického aktivizmu, nestrácam zo zreteľa, že je to niekdajšia pravá ruka Daniela Lipšica, ale v tomto prípade boli jeho pripomienky kvalifikované a bolo to jeho nielen zákonné právo, ale aj povinnosť. Žilinka robí svojej vlasti určite lepšiu službu ako europoslanci, ktorí zrádzajú štátne záujmy Slovenskej republiky a hazardujú s jej dôveryhodnosťou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.