CHUDOBA BÚCHA NA DVERE

Západná civilizácia bude donútená schudobnieť. Spôsobí to systém ťažko splatiteľných pôžičiek a zároveň inflácia, prudký rast cien od energií až po potraviny, ktorý zničí úspory.

Foto PEXELS/IL. FOTO
Dátum 13.04.2022

Náhody neexistujú. Každá vec na svete má svoju príčinu, aj keď pod vplyvom intenzívneho ohlupovania médiami už mnohí, aj vzdelaní ľudia o tom pochybujú. Od polovice 20. storočia poletuje nad zemeguľou hrozba nazývaná Nový svetový poriadok, po anglicky New World Order (NWO). Práve sme svedkami, ako nám vcelku úspešne „starý svet“ búrajú. V ňom si štáty samy určovali svoj vývoj, ideológiu a kultúru, výrobu, spotrebu. Suverénny štát si mohol sám určovať domácu i zahraničnú politiku, mohol si sám vynucovať právo silou (ak silu mal), mohol si tlačiť svoje peniaze, mohol využívať svoje nerastné suroviny a zdroje a mohol sám rozdeľovať zisky a blahobyt medzi svoje obyvateľstvo. Prichádza NWO a štáty budú musieť „držať hubu a krok“.

Strach na pokračovanie

Príchod „nového sveta“ uľahčuje strach, ten nám donedávna naháňali cez tzv. covid-pandémiu, ktorú nahradila vojna. Na potvrdenie správnosti týchto slov postačí uviesť názov knihy hlavného „guru“ NWO, Klausa Schwaba, šéfa každoročného Svetového ekonomického fóra v Davose. Tá kniha sa volá COVID-19: Veľký reset a vyšla v roku 2020. Veľký reset nie je však „veľkou zmenou“, ale „veľkým zrušením“. Covid bol dôležitým krokom na ceste k nemu. Zrejme len dočasne „umrel“ v deň vstupu ruských vojsk na Ukrajinu, takže strach na pokračovanie. 

Covid a kríza na Ukrajine sú hlavnými príčinami ekonomických problémov, ktoré na nás začínajú intenzívne doliehať: chudoba klope, priam búcha na dvere. A chudoba, schudobnenie sveta, zničenie strednej vrstvy je súčasťou totálneho presunu bohatstva k malej skupine „vyvolených“. Cieľ strojcov resetu, medzi ktorými rozhodujúcu rolu hrajú majitelia a „správcovia“ svetových bánk, je jasný: západná civilizácia – a my sa k nej všetkými silami „vinieme“ – bude donútená schudobnieť. Spôsobí to systém ťažko splatiteľných pôžičiek a zároveň inflácia, prudký rast cien od energií až po potraviny, ktorý zničí úspory. Už sa zavádza tzv. kurzarbeit, práca s podpriemernými a krátenými mzdami, čo uvrhne ľudí do neofeudalizmu. Je prinajmenšom čudné, ako sa výzvy aktuálneho pápeža na uctievanie chudoby a spoločné zdroje zhodujú s cieľmi NWO. A k tomu v roku 2020 založili vo Vatikáne pod patronátom predsedu Pápežskej rady Justitia et pax, ghanského kardinála Turksona, organizáciu Rada inkluzívneho kapitalizmu, ktorá sa prihlásila k Veľkému resetu. NWO predpokladá – v súlade s peňazomeneckým povolaním svojich lídrov – totálnu závislosť štátov od úverov globálnych bánk (na Slovensku už iné ani nie sú).

Vazali svojich dlhov

Banky úmyselne – na prvý pohľad ľahkovážne – požičiavajú štátom, ktoré nie sú schopné dlhy splatiť. Dokážu splácať nanajvýš úroky, dlhy sa však neznižujú. Tak vznikajú trvalé záväzky štátov voči globálnym elitám a bankám, politika štátov sa dostáva do vazalského postavenia, a to navždy. Bez ohľadu na to, akú politickú stranu a vládu občania zvolia (akú im zvolia). Nová vláda musí totiž robiť rovnakú politiku ako predchádzajúca: štát je vazalom svojich dlhov. Požičiavať znamená panovať. Preto ten nesmierne veľký balík peňazí „svojim štátom“ od EÚ v rámci postcovidovej „obnovy a odolnosti“, ktorý zaťaží Slovensko viac ako šiestimi miliardami eur.

„Nový svet“ prichádza mnohými cestami – od zadlžovania, rozhadzovania peňazí (na celoplošné testovanie, covid-lotériu, nákupy vakcín) cez import migrantov (najnovšie cez Ukrajinu), ohrozovanie vlastného štátu účasťou na vojenských operáciách až po hlasovanie v EÚ proti záujmom svojho štátu. „Osudy národov sveta sú v rukách elity, ktorá sa nikomu nezodpovedá za svoje rozhodnutia, ktorá neuznáva žiadnu autoritu nad sebou a ktorá v záujme presadenia svojich záujmov neváha ohroziť bezpečnosť, ekonomiku a samotné životy miliárd ľudí za spoluúčasti politikov v ich službách a mainstreamových médií“ – toto sú slová arcibiskupa Carla Mariu Vigana, ktorý bol donedávna vatikánskym nunciom v USA, a teda do vecí dobre vidí. V súvislosti s bojmi na Ukrajine pokračuje: „Falšovanie faktov, groteskné falšovanie reality a zaujatosť, s akou sa správy šíria, stoja vedľa cenzúry nesúhlasných hlasov a vedú k formám etnickej perzekúcie ruských občanov, ktorí sú diskriminovaní práve v krajinách, ktoré o sebe tvrdia, že sú demokratické a rešpektujú základné práva.“

Pasca na Rusko

Dokážeme pochopiť, že toto všetko, tá hystéria okolo pandémie i krízy na Ukrajine bola naplánovaná, pripravená a uskutočnená pod taktovkou tradičných zloduchov za pomoci podplatených médií hlavného prúdu? Že aj verejnoprávne médiá už dávno neposkytujú vyvážené správy a sú z nich útvary na šírenie propagandy a prekrúcanie pravdy? Hovorí arcibiskup Vigano: „Máme dojem, že Bidenova administratíva, NATO a EÚ chcú zámerne udržiavať situáciu zjavnej nerovnováhy, a to práve preto, aby znemožnili akýkoľvek pokus o mierové riešenie ukrajinskej krízy. V tom spočíva vážnosť problému. Ide o pascu nastraženú na Rusko aj Ukrajinu, ktorá ich obe využíva na to, aby umožnila globalistickej elite uskutočniť svoj zločinecký plán.“ A čo znamená ten „zločinecký plán“? Ide o zničenie ľudstva, ktoré sa začalo manipuláciou informácií a správ počas tzv. pandémie. Ide o kolosálny podvod, za ktorý nesú zodpovednosť aj médiá, ale predovšetkým zdravotnícke inštitúcie, ako je WHO, ale aj vlády, mestá, orgány činné v trestnom konaní či dokonca katolícka hierarchia. Vigano konštatuje, že spravodajské agentúry, politika a samotné verejné inštitúcie závisia od malého počtu finančných skupín patriacich do oligarchie, ktorú spájajú nielen peniaze a moc, ale aj ideologická príslušnosť, ktorá riadi jej činnosť a zasahovanie do politiky národov a celého sveta. Táto oligarchia ukazuje svoje chápadlá v OSN, NATO, Svetovom hospodárskom fóre, Európskej únii a vo „filantropických“ inštitúciách, ako sú Open Society Georgea Sorosa a Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov. Bolo podľa neho rozhodnuté vyprovokovať konflikt ako zbraň na masové odpútanie pozornosti, ktorá legitimizuje nové obmedzenia slobôd v súlade s plánmi Veľkého resetu.

Definitívnu métu NWO prezradil už v roku 2009 Zbigniew Brzezinski, vplyvná podivuhodná osoba kozmopolitného typu: „Naším konečným cieľom je jediná svetová vláda. Budeme robiť strašné veci – vojny, hlad, epidémie po celom svete. Po prvej príde druhá, potom tretia, štvrtá, piata, až kým nás sami nepoprosíte o vakcíny a nakoniec aj čipy, len aby sa to už všetko skončilo.“

Operácia koronavírus

Významní vedci a lekári sveta (napríklad Vladimir Zelenko, zároveň hlavný rabín z New Yorku či vedkyňa Soňa Peková) otvorene hovoria o umelom pôvode koronavírusu, spôsobujúceho covid. A 13. marca oznámil v tej súvislosti šokujúce informácie na zasadaní Bezpečnostnej rady OSN ruský predstaviteľ Vasilij Nebenzia. Rusko odhalilo najmenej 30 virologických laboratórií na Ukrajine, v ktorých sa pod vedením US expertov (!) v rozpore s dohovorom o zákaze biologických zbraní vykonávali extrémne nebezpečné biologické experimenty. Vylepšovali smrtiace vlastnosti moru, antraxu, tularémie, cholery... Spomína sa v tej súvislosti aj Užhorod. Zistenia hovoria o tom, že v laboratóriách sa nachádzali tisíce vzoriek krvných sér, väčšina slovanského pôvodu. S tým zaiste súvisí aj plošné testovanie na koronavírus koncom roku 2021 na Slovensku: slovenské gény, najtypickejšie slovanské, sa mali použiť (možno už použili) na bakteriologické zbrane proti Slovanom.

Amerika v tej súvislosti falošne hovorí o Programe znižovania biologických hrozieb, ale po 24. februári veľvyslanectvo USA odstránilo zo svojej webovej stránky všetky súbory týkajúce sa tohto programu. Nuž, možno bude sklamaný vševed Bill Gates, ktorý stihol vyhlásiť: „Smutná realita je, že covid-19 nemusí byť poslednou pandémiou. Nevieme, kedy udrie ďalšia, ani to, či to bude chrípka, koronavírus alebo nejaké nové ochorenie, ktoré sme nikdy predtým nevideli. Rovnako, ako druhá svetová vojna bola určujúcou udalosťou pre generáciu našich rodičov, aj pandémia koronavírusu, ktorú práve prežívame, bude určovať našu. Myslíme si, že svet má dôležitú príležitosť premeniť ťažko nadobudnuté ponaučenia z tejto pandémie na zdravšiu a rovnocennejšiu budúcnosť pre všetkých.“ Tým len on nelekár potvrdil, že „všetko vie“ preto, lebo to všetko spolufinancuje? Že „operácia koronavírus“ bola vojnou, vedenou inými zbraňami? A žeby to, čo sa chystalo na jeseň, zmarili ruské vojská?

Je zrejmé, že ukrajinský ľud je okrem problémov, ktoré môže vyriešiť diplomacia, obeťou globálneho scenára o nastolenie tyranie NWO. Len pred niekoľkými dňami povedala ukrajinská poslankyňa Kira Rudiková pre Fox News, pričom v ruke držala kalašnikov: „Vieme, že nebojujeme len za Ukrajinu, ale aj za Nový svetový poriadok.“

Masívna propaganda

Takže „kýmsi“ zinscenovaná celosvetová covid-pandémia a Ukrajina-pandémia, do ktorej „ktosi“ vohnal Rusov nevypočutím ich volania po bezpečnostných zárukách, sú hlavnými príčinami ekonomických problémov, do ktorých nás ženú ako do ľadovej sprchy. Tzv. protipandemické opatrenia viedli k zničeniu strednej triedy naprieč Európou a zároveň pripravili pôdu na „protivojnovú hystériu“ po 24. februári. Podvodná covid-pandémia demoralizovala a vycvičila naivných ľudí báť sa. Spustila chorobnosť a vymieranie na následky covidových vakcín. Zázračne sa „schovala“, aby otvorila dvere masívnej propagande a protiruským sankciám. Chcú nimi uškodiť Rusku, ale väčšmi škodia Európe. A ich stupňovanie zo strany jastrabov, kam sa nástojčivo hrabú Čaputová a Heger a nahlúplo snívajú o okamžitom odpojení sa od ruského plynu, sú tou správnou cestou k „vytúženej“ chudobe. Naši štváči iste nevedia, že Slovensko je z hľadiska plynofikácie druhé v Európe po Holandsku – ktoré zatvoriť kohútiky s ruským plynom nejde. My teda počujeme buchot chudoby na naše dvere silnejšie ako inde. Šéf Klubu 500, Vladimír Soták, sa vyjadril jasne: „Buď budeme mať plyn a budeme robiť, alebo nebude plyn a nebudeme robiť.“ A definoval zavádzajúce slová Čaputovej, že „kto dnes hovorí o tom, že by sme mali zostať na ruskom plyne, koná proti záujmom Slovenska a priamo ohrozuje bezpečnosť našich občanov“ – ako „kecy“. A dodal: „Keď nepôjde ekonomika, ani prezidentka nebude lietať, ale vráti sa na koč, ktorým sa vozila Mária Terézia.“

Plody sankcií

Je naozaj svedectvom o úrovni myslenia našich štváčov viera, že odstavenie Slovenska od dodávok ruských energií výraznejšie poškodí Rusko? To už urobilo kroky spoločne s Čínou a Saudskou Arábiou. Saudi uzavreli kontrakt za 10 mld. dolárov na výstavbu rafinérie v Číne, ktorá bude spracúvať ruskú ropu. A úplne ignorujú Bidenove výzvy na zvýšenie produkcie ropy. A či si naše americké marionetky myslia, že dodávkou zbraní Ukrajincom, riskujúc reálne ohrozenie Slovenska, naozaj urýchľujú mier? 

Západ žne plody sankcií proti Rusku aj v bankovníctve. Podľa informácií novín Politico predstavitelia švajčiarskej UBS banky informovali o ohromných stratách – za tri dni 70 miliárd eur – v súvislosti so sankciami. Rusko totiž ukončilo korešpondenčné vzťahy s USB a Deutsche Bank, cez ktoré prechádzali transakcie za plyn a ropu, a ako významný účastinár UBS jednorazovo dalo akcie na burzu, čo logicky viedlo k prudkému poklesu ich hodnoty. Švajčiarske banky navrhli zrušiť obmedzenia ruského finančného sektora, a ak sa tak nestane, sú pripravené nerešpektovať sankčné dohody.

Chudoba hrozí Európe, a osobitne Slovensku pre tuposť jeho lídrov. Podľa odhadov do chudoby spadne až jedna pätina domácností, osobitne dôchodcovských. Tí nedokážu zo svojich dôchodkov, ktoré sa v januári zvýšili len o 1,3 percenta, pokryť náklady na energiu, bývanie a jedlo, ktoré už teraz rastú dvojciferne. Ak vôbec zaplatia dodávky elektriny, tepla a plynu, neostane im na stravu nič. Odborári a seniori sa už chystajú do ulíc, a možno aj na generálny štrajk.

Služobníci mocných

Rast cien prinútil našich susedov v Poľsku a Maďarsku prijať daňové a cenové opatrenia v prospech občanov. Od našej vlády sme sa okrem arogantného vyhlásenia Hegera, že my sme už urobili všetko na rozdiel od susedov(!?), zatiaľ nedočkali ničoho. Vie ten vôbec, čo robiť? Dokonca koaličná parlamentná väčšina odmietla 16. marca o riešení dôsledkov rastu cien a o valorizácii dôchodkov čo i len rokovať. Ale rokuje o drogách?! Minister financií, hojne rozdávajúci štátne peniaze na svoje „fígle“, vyhlásil, že „Putin vzal slovenským dôchodcom dve miliardy“, a tak im chce len vyplatiť „vianočný“ dôchodok – v lete, peniaze minieme na „Ukrajinu“. Pritom údajne EÚ sľúbila pokryť náklady Slovenska na ukrajinských utečencov.

Títo služobníci mocných sveta chcú totálne zničiť Slovensko? Mestám a obciam nedali na starostlivosť o z Ukrajiny prichádzajúcich migrantov nič. Minister vnútra nepodporil dobrovoľníkov na hraniciach, no uzatvoril bez výberového konania zmluvu za 1,6 mil. eur (bez DPH) s malou bratislavskou (?) firmou na dodávky raňajok a večerí utečencom na slovensko-ukrajinskej hranici.

Sme vo finálnej fáze prechodu k NWO. Údajne sa má zavŕšiť koncom roka 2022. Sme povinní proti zlobe bojovať šírením pravdy o tom, čo sa práve deje a prečo sa to deje. Je dobré poznať všetky katastrofické scenáre. Lebo len tak sa môžeme pripraviť a s Božou pomocou im predísť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.