ČÍNA TESTUJE LIEK, KTORÝ VYLIEČI ĽUDÍ S KORONAVÍRUSOM A ZDRAVÝM POSKYTNE IMUNITU

Vedci z Pekinskej univerzity, kde sa liek testuje tvrdia, že nepotrebujeme žiadne očkovanie aby sme zabránili šíreniu koronavírusu.

Foto Archív
Dátum 20.05.2020

Laboratória po celom svete pracujú na vývoji vakcíny, robia rôzne testy a snažia sa byť prvé vy vytvorení lieku, či vakcíny.

Čínsky vedci tvrdia, že nepotrebujeme očkovanie aby sme zabránili šíreniu koronavírusu. Pekinská univerzita totiž testuje liek, ktorý by mal nakazených ľudí vyliečiť a zároveň poskytnúť krátkodobú imunitu zdravým pacientom.

Pokiaľ by užívali liek ľudia v určitej oblasti, mohol by tam úplne vymiznúť v priebehu pár týždňov, nakoľko by vírus nedokázal nájsť nových hostiteľov. 

Podľa riaditeľa inovácií Sunneyho Xie test mal veľký úspech pri testovaní naa zvieratách.

Liek využíva neutralizované protilátky vyrábané ľudským imunitným systémom po nakazení sa koronavírusom. Univerzite sa ich podarilo izolovať z krvi 60 vyliečených pacientov. O tom, že Čínania s protilátkami v krvnej plazme experimentujú, sa hovorí už mesiace. 

Hotová a na produkciu pripravená látka by mala byť v podobe liečiva pripravená ešte tento rok, čím by mohla zmierniť potenciálnu druhú vlnu epidémie. Nasledovať budú klinické skúšky na ľuďoch, ktoré však budú musieť prebiehať v Austrálii a iných štátoch. Čína, kde nákaza pôvodne prepukla, už totiž hlási iba 85 pacientov bojujúcich s koronavírusom.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.