CK DAKA SPOJÍ SLOVENSKÉ METROPOLY NAJRÝCHLEJŠIE A NAJLACNEJŠIE

Cena lístka na trase Bratislava – Košice sa bude začínať už na sume 9,99 eura. Autobusy budú premávať v pracovných dňoch aj počas víkendu, a to dokonca viackrát denne.

Foto KRISTIÁN MAJZLAN
Dátum 08.12.2020

Rok 2020 mal byť pre cestovnú kanceláriu DAKA najúspešnejším v jej dovtedajšej histórii. Plánovala zorganizovať tisíc zahraničných zájazdov, namiesto toho však od marca šijú jej zamestnanci tisíce rúšok. V priebehu niekoľkých mesiacov sa aj vďaka nim stal portál www.pekneruska.sk overenou značkou kvality v segmente, o ktorom ešte pred rokom nemali jej zakladatelia ani potuchy. Uvedomujú si, že plnohodnotne sa k cestovnému ruchu tak skoro nevrátia a prisľúbená pomoc od štátu je stále v nedohľadne. V snahe nezaspať na vavrínoch vymýšľa majiteľ David Gavaľa stále nové projekty, aby si udržal zamestnancov dúfajúc, že čoskoro sa všetci budú môcť opäť venovať tomu, čo milujú – slobodnému cestovaniu.

Keď nepodnikala cestovná kancelária, nezarábalo ani desať luxusných autobusov, ktoré sú majetkom firmy. V lete sa síce podarilo zrealizovať okolo stovky zájazdov, a to prevažne do Chorvátska, Rakúska či Poľska, ale nešlo ani o desať percent z plánovaných ciest. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo prišiel s revolučným nápadom vnútroštátnych expresných autobusových liniek, ktoré spoja Bratislavu s Košicami, Prešovom, Žilinou a Komárnom v rekordne krátkom čase, bez jediného zastavenia a za bezkonkurenčné ceny. Cena lístka na trase Bratislava – Košice sa bude začínať už na sume 9,99 eura. Autobusy budú premávať v pracovných dňoch aj počas víkendu, a to dokonca viackrát denne. Predaj liniek je už pustený na stránke cestovnej kancelárie DAKA. Lístok sa oplatí kúpiť si čím skôr – jeho cena rastie v závislosti od napĺňania autobusu, avšak s tým, že aj ten najdrahší lístok bude lacnejší ako cena lístku na vlak. Rovnako sú už v ponuke aj zvýhodnené travel passy, vhodné pre pravidelných cestujúcich, ktoré sa predávajú prostredníctvom  Slovak Lines. Prvé autobusy začnú jazdiť od 13. decembra.


 

.

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.