ČLENOVIA ŠTÁTNEJ KOMISIE BERÚ VYŠE 1600 EUR MESAČNE ZA NIČ

Do rúk predsedu NR SR Borisa Kollára zložilo svoj sľub štrnásť nových členov Štátnej komisie pre voľby

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 24.04.2020

BRATISLAVA 22. apríla (TASR/extraplus.sk) - Štrnásť nových členov štátnej komisie zložilo sľub do rúk predsedu parlamentu Borisa Kollára. Slávnostného aktu zloženia sľubov členov novej štátnej komisie, ktorý sa uskutočnil v reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu, sa zúčastnili aj minister vnútra Roman Mikulec spolu s predsedom výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Jozefom Lukáčom.

Do rúk predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára zložilo svoj sľub štrnásť nových členov Štátnej komisie pre voľby. V rámci tohto slávnostného aktu im boli odovzdané aj osvedčenia o členstve v štátnej komisii, čím sa formálne začalo funkčné obdobie novej komisie. Svojich členov nominovali do štátnej komisie parlamentné strany podľa počtu získaných poslaneckých mandátov a zároveň po jednom členovi delegoval aj predseda Ústavného súdu SR, Najvyššieho súdu SR, Najvyššieho kontrolného úradu SR a generálny prokurátor SR. Každý člen dostáva viac ako 1 600 eur mesačne bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú voľby. Napríklad OĽaNO do komisie nominovalo neúspěšných kandidátov z kandidátky do NR SR. Predseda komisie má k odmene ešte osobitný príspevok naviac.

Nového predsedu štátnej komisie by mal parlament voliť ešte na aktuálnej šiestej schôdzi, a to tajným hlasovaním. Poslanci budú vyberať nového predsedu štátnej komisie spomedzi všetkých jej členov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.