ČO PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ ZAMLČALA!

Cestu k prijatiu „Lex Lipšic“ môže zahatať už len Harabin, napríklad oznámením, že sa ako sudca bude (po zmene zákona) uchádzať vo verejnom konkurze o post generálneho prokurátora.

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 06.06.2020

Zabávam sa nad všetkými, čo ich vraj v prezidentkinej správe zaujalo... Mňa naopak. Zaujalo ma všetko to, čo tam nebolo. Sama Zuzana Čaputová vopred avizovala, že „to bude úplne odlišná správa o stave republiky, akú sme kedy počuli.“ Mala pravdu, lebo 17-te prezidentské hodnotenie bolo v jej poňatí viac novoročným príhovorom. Netrúfla si otvorene pomenovať súčasné pomery ani smerovanie republiky pod taktovkou nekompetentnej facebookovej vlády Igora Matoviča, ktorého do premiérskej funkcie sama menovala. Na parlamentnú módnu prehliadku sa tentoraz vyfintila do recyklovaných cyklaménovo-fialových šiat zladených s rúškom. Vybrala si farbu pokánia, kresťanmi používanú v Advente, v Pôste, pri omšiach za zomrelých a pri pohreboch. Veľavravné! Symbolizuje tiež tajomstvo. Preto si s poradcami nerobila ťažkú hlavu zamlčať verejnosti svoju úlohu v pavučine slovenského deep state.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ ZÚRI, MAĎARI HO OKLAMALI

Najslabší prezidentský mandát 

Centrum jej moci (pôvodne z Progresívneho Slovenska) sa neustále posilňuje, hoci sama disponuje tým najslabším prezidentským mandátom. Narážam na porady, ktoré mala s designovaným premiérom Matovičom (OĽaNO) v marci o podobe a obsahu programového vyhlásenia pravicovo-konzervatívnej vlády. No myslím aj na júnové konzultácie ministra dopravy Andreja Doležala (Sme rodina) o diaľničnom obchvate Bratislavy. Zrejme kvôli verifikácii, či ten kontaminovaný azbestový násyp pod diaľnicou D4 nepremiestnila enviro mafia k hlavnému mestu z „jej“ pezinskej skládky... Vo svojom posolstve síce Zuzana Čaputová verbálne naznačila túžbu po súdržnosti a stmelení spoločnosti, no k aktuálnej otázke rozdeľujúcej spoločnosť sa jasne nevyjadrila. Odkázala vláde, že v oblasti legislatívnych právomocí nebude akceptovať neodôvodnené a protiústavné zneužívanie skráteného prijímania zákonov a že odmietne tzv. „prílepky“ v nich, no kruciálnej téme účelovej zmeny pred voľbou generálneho prokurátora sa vyhla ako metro Bratislave.


Lex Lipšic

V zámere očisty súdnictva a prokuratúry len ukryla posolstvo  do vety: „Nielen cieľ, no aj správnosť cesty k plneniu cieľov“.... Obávam sa, že mocou a väčšinou opití poslanci štvorkoalície nepochopili odkaz. Ak by totiž prezidentka jasne povedala, že nebude akceptovať spolitizovanú nomináciu šitú na mieru advokáta Daniela Lipšica, otvárajúcu bránu k novodobým totalitným procesom, poslanecká novela mohla skončiť v „okrúhlom“ archíve. Kľúčik k štátnickému riešeniu však nechala alibisticky a vypočítavo zastrčený v kabelke. Cestu k prijatiu „Lex Lipšic“ tak môže zahatať už len Štefan Harabin. Napríklad oznámením, že sa ako sudca bude (po zmene zákona) uchádzať vo verejnom konkurze o post generálneho prokurátora.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) so skupinkou by svoju iniciatívu isto rýchlo stornovali. Údajná právnička Zuzana Čaputová sa mohla v odbornej oblasti zaskvieť aj poukázaním na neplatnosť všetkých opatrení, prijatých koronovanou Matovičovou vládou. Babráci v ministerských sakách a v blejzroch ich nezverejnili v Zbierke zákonov, sú preto neplatné i neúčinné. Ozajstní experti poukazujú na skutočnosť, že nezverejnením opatrení ÚVZ SR v Zbierke zákonov bol porušený § 19 ods. 1 zákona o Zbierke zákonov (č. 400/2015 Z. z.). A to má vážne následky – opatrenia sa nielen ťažko hľadajú, ale najmä nie sú záväzné! Z pohľadu práva akoby neboli nikdy vydané. 

ČÍTAJTE TIEŽ: MAĎARI ÚTOČIA NA SLOVENSKÉ HRANICE

Nehorázne požiadavky SMK

Prezidentka nezabudla spomenúť, že je hlavnou veliteľkou ozbrojených síl SR, no len v súvislosti s asistenciou uniformovaných vojakov pred rómskymi osadami počas koronakrízy. Tému už ale nerozvinula o svoje postoje k militaristickým zámerom ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) odhodlaného umiestniť priamo pod Tatrami americké vojenské základne. Pomlčala aj o zvrátenosti dodržania záväzku SR odviesť 2% HDP do bezodnej kasy NATO, ktoré ich nezužitkuje na upevnenie kolektívnej obrany, no len na ďalšiu eskaláciu napätia a vedenie hybridnej vojny proti Rusku a Číne. Čaputová – na rozdiel od svojich predchodcov - vo svojom vystúpení úplne odignorovala oblasť zahraničnej politiky a definovania záujmov Slovenska ležiaceho v srdci Európy. Ochranársky ale povzdychla, aby volení zástupcovia ľudu v poslaneckých laviciach nezabúdali na ochranu záujmov národnostných menšín, ktoré vraj nemajú v NR SR žiadne zastúpenie. Mala a mohla vtedy vhodne premostiť k zhodnoteniu nehoráznych lebo provokatívnych aktivít predstaviteľov SMK, ktorí len zopár hodín pred jej návštevou Oslieho vŕšku rozzúrili slovenského premiéra predložením iredentistických  požiadaviek v Memorande. 

Správa o sebe samej

Zhrniem to tak, že prezidentkina Správa o stave republiky bola 5. júna 2020 viac len správou Zuzany Čaputovej o nej samej. Slovensko má opäť a zase smolu! Zaľúbená žena si nestihla poriadne dokončiť domácu úlohu. Erich Maria Remarque tvrdil, že „Kašeľ, dym a láska sa dajú ukryť len veľmi ťažko.“ Oligarchické médiá i bulvár doma, či vo svete budú pokračovať v chválospevoch a zhovievavom prístupe k povrchnosti blondínky v Grasalkovičovom paláci. A Matovičova vláda sa zatiaľ usmieva popod fúzy, lebo má istotu, že všetky doteraz nezverejnené podlosti, rodinkárstvo, protekcionizmus, korupcia a darebáctva – i tie budúce – má posvätené hlavnou koordinátorkou mocenských hier v srdci Európy. Románopisec Hermann Hesse by jej s trpkosťou v hlase asi len napovedal, že: „Osamelosť je cesta, ktorá človeka privádza k nemu samému.“ 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.