ČR: VLÁDA ZAKÁZALA PREDAJ NÁPOJOV V TÉGLIKOCH

Cieľom je zabrániť, aby ľudia konzumovali jedlo a nápoje v uliciach; ak si jedlo kúpia so sebou, mali by ho skonzumovať až doma. Podľa právnikov je toto nariadenie mimoriadne zmätočné.

Foto pexels/ilUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 12.12.2020

PRAHA 12. decembra (TASR/extraplus.sk) - Zmätky okolo protiepidemických nariadení v Českej republike pokračujú, analyzoval v noci na sobotu spravodajský server TN.Nova.cz. Vláda sa vo štvrtok snažila napraviť ustanovenie, ktorým zakázala ľuďom odnášať si pivo z reštaurácií v plastových fľaškách. To sa jej síce podarilo, ale v piatok vyšlo najavo, že pre zmenu zakázala odnášať si od okienok reštaurácií alebo stánkov aj čaj alebo kávu, približuje ďalej webová stránka televízie Nova.

Momentálne platí, že všetky nápoje sa musia vypiť vnútri; budúci týždeň však možno nebude už ani kde. Cez okienko sa žiadne predávať nesmú - pokiaľ ste však k nemu neprišli autom. Nové vládne uznesenie zakazuje predávať rozlievané alebo na mieste pripravované nápoje. A to tie, ktoré sú určené na okamžitú konzumáciu. Teda aj kávu v tégliku alebo čaj, opisuje aktuálnu situáciu televízia Nova.

"Cieľom je, aby sme nechodili po vianočných trhoch a po uliciach s téglikmi a jedlom," vyhlásil minister zdravotníctva Jan Blatný. "Je možné kúpiť si alko i nealko, ale treba si to odniesť z reštaurácie domov a nekonzumovať na ulici," povedal vicepremiér a minister priemyslu a obchodu Karel Havlíček. Podľa advokátov je nové uznesenie zmätočné. Lebo ak nedostanú ľudia kávu so sebou, nahrnú sa dovnútra kaviarní: teda do tej doby, než sa aj tie úplne zatvoria. Výnimku dostali len výdajné okienka, z ktorých sa jedlo a nápoje objednávajú výlučne z auta, dokresľuje zmätočnú situáciu spravodajský server TN.Nova.cz.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.