CUDZÍ AGENTI PRED AJ ZA DVERAMI

Iveta Radičová, Martin M. Šimečka, Michal Hvorecký, Michal Vašečka, Matúš Vallo, Mikuláš Dzurinda, Oľga Gyarfášová, Rastislav Káčer, Zora Jaurová... Tieto kádre, oni i ďalší, domáce aj zahraničné médiá, zúrivo v duchu všeľudského „pokroku“ odsudzujú všetko slovenské ako niečo proticivilizačné a škodlivé.

Foto sita/jozef jakubčo
Dátum 12.12.2023

Hľa, naša „piata kolóna“! Teda skupina ľudí navonok vystupujúca ako súčasť štátu, ale ich aktivity v skutočnosti smerujú k jeho oslabeniu v prospech „cudzieho“ Kam inam zaradiť ľudí, ktorí sa najprv ostro stavali proti osamostatneniu sa Slovenska, potom brojili proti „všetkému slovenskému“ a v týchto aktivitách pokračujú? Majú veru iný ako slovenský záujem „naši slniečkari“.

Nazvime ich „septembristi“. Ide totiž o 891 členov „elity národa“, ktorí sa 23. septembra 1991 „celým svojím bytím“ postavili proti samostatnosti. Výzvu Za spoločný štát vtedy podpísali aj: Iveta Radičová, Martin Bútora, Zora Bútorová, Daňo Bútora, Peter Tatár, Soňa Szomolányiová, Fedor Gál, Egon Gál, Ján Štrasser, Martin M. Šimečka, František Šebej, Ľuba Lesná, Rudolf Sikora, Magda Vášaryová, Milan Lasica, Martin Huba, Jana Plichtová, Boris Farkaš, Kaťa Farkašová, Katarína Zavacká, Rudolf Zajac, Elena Vacvalová, Ľubomír Feldek, Oľga Feldeková, Eugen Korda, Jaro Franek, Rudolf Chmel, Tomáš Janovic, Elena Vacvalová. Neuspeli a po 1. januári 1993 zmenili stratégiu: postavili sa do čela nového štátu a viedli ho „svojimi cestami - necestami“. Scénu ovládli mimovládky, výdatne podporované zo zahraničia. Aj taký Aspen Institut, financovaný Rockefellerovcami a Gatesom. Podporoval testovanie a očkovanie. Kto asi? Aj Iveta Radičová, Martin M. Šimečka, Michal Hvorecký, Michal Vašečka, Matúš Vallo, Mikuláš Dzurinda, Oľga Gyarfášová, Rastislav Káčer, Zora Jaurová... 

Tieto kádre, oni i ďalší, domáce aj zahraničné médiá, zúrivo v duchu všeľudského „pokroku“ odsudzujú všetko slovenské ako niečo proticivilizačné a škodlivé. Aktuálne 70-ti spomedzi nich obžalovali novú vládu u Uršule von der Leyenovej a u komisára pre spravodlivosť Didiera Reyndersa. Boja sa, aby nimi vedená EÚ nepodľahla „zavádzajúcim argumentom premiéra Roberta Fica“ v súvislosti so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Pod listom sú podpísaní v podstate všetci ešte žijúci „septembristi“ a ich dediči. Tu je ich zoznam: Grigorij Mesežnikov, Martin Bútora, Zora Bútorová, Peter Tatár, Iveta Radičová, Michal Hvorecký, Rastislav Káčer, Egon Gál, Mikuláš Huba, Ľuba Lesná, Boris Farkaš, Kaťa Farkašová, Adam Bžoch, Richard Stanke, Magda Vášáryová, Jozef Hašto, Juraj Stern, Soňa Szomolányiová, Ján Štrasser, Katarína Zavacká, Jozef Bátora, Peter Zajac, Dušan Trančík, Růžena Trančíková, Andrej Bán, Dagmar Kusá, Jana Plichtová, František Šebej, Juraj Flamik, Milan Šútovec, Michal Vašečka, Valéria Schulczová, Samuel Abrahám, Lucia Žitňanská, Pavol Demeš, Peter Neuwirth, Emília Beblavá, Miroslav Beblavý, Fedor Blaščák, Andrej Findor, Alexander Duleba, Gábor Zászlos, Viera Dubačová, Ivan Kamenec, László Szigeti, Jana Juráňová, Csilla Droppová, Miroslav Pollák, Ľubica Trubíniová, Juraj Buzalka, Zuzana Petková, Robert Roth, Peter Breier, Viktor Nižňanský, Laura Dittel, Zuzana Krónerová, Marián Hatala, Juraj Mesík, Lucia Štasselová, Péter Hunčík, Zuzana Wienk, Mária Patakyová, Katarína Šimončičová, Marcel Zajac, Lucia Szabová, Richard Krivda, Ján Hacaj, Laco Oravec, Rudolf Sikora, Tina Sikorová Čorná, Šarlota Pufflerová.

Títo ľudkovia v ich „vlastnom mene, ako aj v mene mnohých ďalších demokraticky zmýšľajúcich občanov a občianok SR“ (všimnite si tú rodovú „tolerantnosť“) napísali, že nová vláda na čele s Robertom Ficom po svojom nástupe uskutočnila početné personálne zmeny vo viacerých inštitúciách verejnej moci, „ktoré vykazujú znaky porušenia platných zákonov“(?). „Predložila tiež návrhy na zmeny v samotnom systéme inštitúcií. Viaceré z týchto návrhov vyvolávajú oprávnené znepokojenie z negatívneho dopadu na demokratický režim a stav právneho štátu“, čo obzvlášť platí pre návrh na zrušenie ÚŠP, lebo spolu so špecializovaným trestným súdom „významným dielom prispeli k obnoveniu mechanizmov právneho štátu po roku 2020, k vyšetreniu a potrestaniu viacerých trestných činov, vrátane vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martíny Kušnírovej, ako aj k vyšetreniu iných nájomných vrážd, prípadov korupcie vysokopostavených úradníkov a politikov... i ďalších aktivít organizovanej kriminality.“ To naozaj? My ostatní sme počas uplynulých troch rokov žili v inom štáte? Nie v štáte, kde zavčasu rána vykopávali dvere ľuďom len preto, že na nich ukázali prstom Lipšicom vynájdení „kajúcnici“, a ktorým následne nič nedokázali, ocitli sa vo väzbe bez súdu, a tú neprežili?

Ronia slzy, že „realizácia týchto návrhov povedie k nastoleniu politickej kontroly nad vyšetrovacími orgánmi“. Ale veď je to „do psej matere“ presne naopak! Páni a panie, kde inde vo svete (možno až na Rumunsko, keď v Bulharsku už takéto orgány zrušili) majú špeciálnu prokuratúru a súd? Pýtame sa, či čo i len šípite, že „špeciálne orgány“ sa zrodili v Nemecku pod vedením Adolfa? Že tam začal štát zasahovať do „spravodlivosti“ práve cez „špecialistov“ po tom, čo „nešpeciálni“ sudcovia nezahrali do noty führerovi, keď chcel navliecť zapálenie Reichstagu na Bulhara Dimitrova. Keď sa tomu podarilo pred „nešpeciálnym“ súdom dokázať možnú účasť Göringa na požiari, bol spolu s ostatnými oslobodený, a tak sa začali diať veci! Hitlerova vláda už do mesiaca prijala dve mimoriadne nariadenia „Na ochranu národa a štátu“ a „Proti zrade a velezradným činom“, a na ich základe boli zrušené všetky občianske práva a slobody. Aj právo známe ako habeas corpus – maj si telo slobodné, podľa ktorého nikoho nebolo možné bezprávne uväzniť. (Kam zaradiť konania lipšicovcov, ktorí väznili zväčša bezprávne?) Založili gestapo už o dva mesiace (v apríli 1933), ako jeden z hlavných nástrojov nacistickej diktatúry a teroru. A o rok bol poverený jeho velením „akýsi“ Himmler... Práve toto gestapo vyhlásil v roku 1946 Norimberský tribunál za zločineckú organizáciu.

Podľa presvedčenia septembristov, „založeného na poznaní situácie a faktov“ je motívom vlády „snaha zastaviť vyšetrovanie trestných činov korupčného charakteru spáchaných v rokoch 2012–2020“, lebo... Fico? „Pritom sa nedá vylúčiť“ – tvrdia, „že v dôsledku zrušenia ÚŠP budú oslobodené aj už právoplatne odsúdené osoby blízke terajšej vláde.“ A chýba im aj „potrebná odborná diskusia“ a prekáža im „skrátené legislatívne konanie“! Akoby sa za tri predchádzajúce roky nič iné u nás nedialo, len sa slobodne a odborne diskutovalo, neumlčiavali sa oponenti i alternatívne médiá bez súdnych rozhodnutí! Fico vraj zavádza slovenskú verejnosť aj partnerov v EÚ, keď tvrdí, že „likvidácia ÚŠP je obyčajnou reorganizáciou, po ktorej budú prokurátori, ktorí v nej doteraz pôsobili, preradení do útvarov Generálnej prokuratúry a všetky vyšetrovania pobežia ďalej“. (A štát to bude stáť menej, špecialisti sú aj „špeciálne“ platení.) 

Žalobabám chýba záruka, že „prokurátori zrušeného ÚŠP budú nerušene pokračovať vo svojej kariére“! To naozaj osoby porušujúce aj podľa Ústavného súdu a európskych kapacít zákony, doslova ohrozujúce životy obvinených, majú naďalej páchať, čo páchali? A myslia vážne, že „práve Generálna prokuratúra opakovane sporným spôsobom (použitím paragrafu 363) znemožňuje trestné stíhanie osôb podozrivých zo spáchania závažných zločinov“? Myslia vážne, že (nezákonné) obvinenia Kaliňáka a Fica nebudú doriešené? Z čohože to bol Fico obvinený – že organizoval tlačové besedy a protesty? A čo terajšie ich protesty, ktoré nerozháňajú vodné delá, ako to robila predchádzajúca vláda?

„Septembristi“, konajúci tentoraz v decembri, sa nehanbia luhať podobne ako ich súkmeňovci, europoslanci spod Tatier, ktorí obviňujú vlastný(?) štát, žiadajú naň uvaliť sankcie! Že Ficova vláda sa ponáhľa. To vari má čakať, aby v medzičase dostali naši „špecialisti“ a ich kumpáni ďalších obvinených „do večnosti“ na spôsob generála Lučanského? To v mene koho vyzývajú váženú der Leyen a váženého Reyndersa, aby „nepodľahli“? V mene koho považujú EÚ za hlavného spojenca „občanov a občianok“ SR pri obrane slobody, demokracie, ľudských práv a právneho štátu a veria, že sa to nikdy nezmení, ak podľa istej súkromnej TV členstvo v EÚ vníma ako zlú vec až 47 percent Slovákov? Nuž, treba napodobniť Ameriku, do písmena prijať ich zákon FARA o tých, ktorí sú platené zahraničím za „cudzích agentov“. Veríme, že ten zákon už je za či pred dverami?​

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.