ČURILLA ŽALUJE MICHELKA, ŽIADA 70-TISÍC EUR A OSPRAVEDLNENIE

Dôvodom je výrok Romana Michelka, ktorý označil Jána Čurillu za zločinca a neschopáka, ktorý je priamo zodpovedný za nevyšetrenie vraždy študenta Daniela Tupého. Taktiež podľa portálu v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS povedal, že Čurilla „dokakal všetko, čo sa dalo, pri vražde Tupého“.

Foto SITA/JAKUB JULÉNY
Dátum 03.03.2024

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Ján Čurilla podal žalobu na poslanca Romana Michelka (klub SNS) a žiada od neho odškodné 70-tisíc eur a ospravedlnenie. Ako ďalej informoval spravodajský portál Aktuality.sk, dôvodom je výrok Michelka, ktorý označil Čurillu za zločinca a neschopáka, ktorý je priamo zodpovedný za nevyšetrenie vraždy študenta Daniela Tupého. Taktiež podľa portálu v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS povedal, že Čurilla „dokakal všetko, čo sa dalo, pri vražde Tupého“.

„Vyšetrovateľ Ján Čurilla prostredníctvom svojho advokáta Petra Kubinu podal žalobu na ochranu osobnosti a na náhradu nemajetkovej ujmy,“ napísal portál. Samotný poslanec podľa portálu Aktuality.sk žalobu doručenú ešte nemá a chce sa poradiť s právnikom. „Áno, bola to nepresná vec. Čurilla osobne nerobil Tupého vraždu, boli tam nejakí ľudia z NAKA. Mal som nepresnú informáciu, povedal som to v afekte, uvidíme, čo žiadajú. Poradím sa s právnikom, potom budeme riešiť ďalšie kroky,“ uviedol Michelko pre Aktuality.sk.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.