ĎAKUJEME!

Nesmieme dopustiť, aby protiruské nálady na Západe prepísali históriu a zabudli, že nás oslobodili Rusi a nie Američania, ako si to dnes myslia mnohí mladí ľudia, ktorým sa čoraz viac do hláv vštepuje, že Amerika je sloboda a mier, zatiaľ čo Rusko agresor. Opak je pravdou. Za slobodu vďačíme Rusom, nie Američanom! 

Foto KRISTIÁN MAJZLAN
Dátum 09.05.2021

Mier je vzácnosť a nie samozrejmosť. Bratislavský Slavín je pre mňa posvätné miesto, pretože si tu každoročne pripomíname obete, ktoré nám zabezpečili mier trvajúci už 76 rokov. Týmto miestom prechádzam vždy so smútkom. Je bolestné pozerať sa, akí mladí ľudia trpeli, strádali a nakoniec položili za našu slobodu svoj život, ktorý mali ešte len pred sebou. Dnes si ani len nevieme predstaviť, akú bolesť museli prežívať matky, ktorým sa ich synovia už nikdy nevrátili domov a ich bezvládne telá ostali na cudzom území. Význam tohto pietneho miesta by si mali pamätať najmä dnešné generácie, aby niesli odkaz do budúcnosti, pretože dnes sme svedkami prepisovania historických faktov a falšovania histórie.

ČÍTAJTE TIEŽ: ZÁPADU NEVYHOVUJE HISTORICKÁ PRAVDA O RUSKU

Nesmieme dopustiť, aby protiruské nálady na Západe prepísali históriu a zabudli, že nás oslobodili Rusi a nie Američania, ako si to dnes myslia mnohí mladí ľudia, ktorým sa čoraz viac do hláv vštepuje, že Amerika je sloboda a mier, zatiaľ čo Rusko agresor. Opak je pravdou. Za slobodu vďačíme Rusom, nie Američanom! Červená armáda v rokoch 1944 až 1945 priniesla mier okrem bývalého Československa aj Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku či Juhoslávii. Významným spôsobom prispela i k oslobodeniu Nórska aj Dánska a pádu nacizmu v samotnom Nemecku.

Sovietsky zväz však za to zaplatil až privysokú cenu. Druhá svetová vojna ho stála životy 26,5 milióna obyvateľov, pričom len 8,8 milióna z nich boli vojaci a vojnoví zajatci. Až dve tretiny teda predstavovali straty na životoch civilného obyvateľstva. Na Sovietsky zväz tak pripadá absolútna väčšina všetkých obetí v rámci protihitlerovskej koalície. Západ však akoby začal zabúdať na to, akú úlohu zohral ZSSR v 2. svetovej vojne.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.