ĎALŠIA NÁKAZA V ČÍNE? ČLOVEK ZOMREL NA MOR, UZAVRELI CELÚ DEDINU

V snahe zabrániť šíreniu choroby úrady umiestnili dedinu do karantény a nariadili dennú dezinfekciu domov.

Foto Archív
Dátum 07.08.2020

PEKING 7. augusta (TASR/extraplus.sk) - Čínske úrady uzavreli dedinu Su-ťi Sin-cchun v autonómnom regióne Vnútorné Mongolsko po tom, čo jeden z tamojších obyvateľov zomrel na bubonický mor. Informovala o tom televízia CNN s odvolaním sa na miestne úrady. Úmrtie nahlásili zdravotníckym orgánom v meste Pao-tchou v nedeľu a prítomnosť čierneho moru sa u pacienta potvrdila vo štvrtok. Podľa úradov pacient zomrel na následky zlyhania obehového systému. Správa neuvádza, ako sa pacient nakazil. Zdravotníci testovali na mor celkovo 35 ľudí, s ktorými pacient prišiel do kontaktu, avšak všetky výsledky boli negatívne.

V snahe zabrániť šíreniu choroby úrady umiestnili dedinu do karantény a nariadili dennú dezinfekciu domov. V celej oblasti platí tretí stupeň pohotovosti v súvislosti so šírením moru, čo je druhý najnižší stupeň v štvorúrovňovom systéme. Tretí stupeň zakazuje lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu mor prenášať, a vyzýva ľudí, aby príslušným úradom nahlasovali podozrenia na prípady nákazy. V Číne podľa oficiálnych údajov v rokoch 2009 až 2019 zomrelo na mor 12 ľudí, pričom hlásili dovedna 31 prípadov nákazy. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uvádza, že ročne sa na celom svete morom nakazí 1000 až 2000 ľudí. Podľa informácií WHO z roku 2016 sa mor môže vyskytnúť takmer na každom kontinente, najmä však na západe USA, v Brazílii, na juhovýchode Afriky, v Číne, Indii a na Blízkom východe.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:


https://www.extraplus.sk/predplatne/predplatit

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.