DANKO CHCE O SPÁJANÍ ROKOVAŤ SO SMEROM, HLASOM A SLOVENSKÝM PATRIOTOM

Podľa predsedu SNS Andreja Danka prebiehajú v súčasnosti viaceré rokovanie a debaty o možnej spolupráci, ale zatiaľ sa pohybujú v hypotetickej rovine a rozprávajú sa o koncepcii. 

Foto SITA/BRANISLAV bibel
Dátum 14.01.2023

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko má ambíciu vytvoriť národný blok po vzore maďarského premiéra Viktora Orbána. Ako informuje web denníka Pravda, chce aby išli národniari do volieb spoločne so stranami Smer-SD, Hlas-SD a Slovenský Patriot, ktorej šéfuje europoslanec Miroslav Radačovský.

Podľa Danka prebiehajú v súčasnosti viaceré rokovanie a debaty o možnej spolupráci, ale zatiaľ sa pohybujú v hypotetickej rovine a rozprávajú sa o koncepcii. „Oficiálne rokovania zatiaľ neprebehli, no sú v pláne,“ priblížil šéf národniarov s tým, že má v pláne dve kolá rokovaní.

Najprv chce podľa vlastných slov hovoriť s Radačovským a potom so smerákmi a predstaviteľmi strany Pellegriniho Hlasu. „SNS rokuje s tými, ktorí sa hneď na prvom stretnutí medzi sebou nepohádajú. V opozícii sa musíme spojiť,“ uviedol a doplnil, že osloviť chce aj politické strany, ktoré majú menej ako päť percent.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.