DANKO: NÁRODNÁ RADA SR BY SA MALA VOLAŤ SLOVENSKÁ NÁRODNÁ RADA

Podpredseda parlamentu Andrej Danko: Slovenská národná rada je naša najsvätejšia značka.

Foto SITA/MILAN ILLíK
Dátum 22.05.2024

Slovenská národná rada je naša najsvätejšia značka. Uviedol to predseda Slovenskej národnej strany a podpredseda parlamentu Andrej Danko v pléne parlamentu s tým, že tak by sa mala volať Národná rada Slovenskej republiky. Danko tak reagoval na slová poslancov Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), ktorí upozornili na to, že ministerstvo kultúry chce zmeniť názov verejnoprávneho média Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na Slovenská televízia a rozhlas (STVR).

„Predkladateľke a ministerke kultúry (Martina Šimkovičová, pozn. SITA) sa páči slovo slovenský, slovenská, slovenské a takto chcú zmeniť aj názov RTVS na STVR. A pozerám sa hore na tabuľu a čítam, že Národná rada Slovenskej republiky, či aj toto chcete meniť, či chcete urobiť Slovenskú národnú radu?," pýtal sa poslanec Martin Šmilňák (KDH) vo faktickej poznámke.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.