DANKO: ODOVZDAŤ BOJOVÉ LIETADLÁ MIG-29 UKRAJINE JE HLÚPOSŤ

Andrej Danko, predseda SNS: Prezidentka SR Zuzana Čaputová dostala od bidenovcov pokyn, aby tu dočasne poverený premiér SR Eduard Heger ďalej vystrájal. A ja sa ani nečudujem. Spojené štáty americké by boli hlúpe, keby nechceli takého hlupáka alebo motáka na čele štátu, ako je Heger.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 28.02.2023

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko vraví, že darovať či odovzdať bojové lietadlá MiG-29 Ukrajine je hlúposť. Vláda na to nemá kompetencie. „Nie sme taký bohatý štát, aby sme ich niekomu mohli darovať. Na Ukrajine je vojnový konflikt, je to v blízkosti nášho štátu. Prečo sa my, malé štáty, ideme biť do hrude?“ pýta sa predseda SNS.

Danko si zároveň myslí, že Slovensko slúži niekomu ako poskok. „Prezidentka SR Zuzana Čaputová dostala od bidenovcov pokyn, aby tu dočasne poverený premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) ďalej vystrájal. A ja sa ani nečudujem. Spojené štáty americké by boli hlúpe, keby nechceli takého hlupáka alebo motáka na čele štátu, ako je Heger,“ tvrdí predseda SNS.

Andrej Danko ďalej uviedol, že migy sú ešte niekoľko rokov spôsobilé. „Mohli lietať, keby už vtedy politika nezasahovala do rácia. Tie lietadlá majú svoju životnosť, majú hodnotu niekoľko sto miliónov eur, nie sú to žiadne šroty,“ dodal. Zároveň podotkol, že migy zatiaľ nie sú nahradené stíhačkami F-16.

„To je ďalšia otázka, prečo tu už nie sú? Kúpili sme ich za veľmi dobrú cenu. Dnes osem lietadiel kupuje Bulharsko zhruba za takú istú cenu, ako má Slovensko štrnásť lietadiel. Kúpili sme ich preto, lebo už vtedy nám tu chceli nanominovať americké lietadlá a žiadali, aby sme odovzdali letiská. Ak to dopadne ako s S-300, že sme ich odovzdali, tak to jednoducho bude katastrofa,“ povedal Danko. Doplnil, že súčasná vláda nemala právomoc odovzdať S-300 a ďalšie zbrane Ukrajine.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.