DANKO: PELLEGRINIHO JE MI ĽÚTO

Andrej Danko, podpredseda parlamentu: Je mi trošku ľúto Pellegriniho, že tak zneužíva tú situáciu. Jeho podpredseda parlamentu za stranu Hlas-SD Peter Žiga je stíhaný v jednej kauze oveľa závažnejšie ako zrolovanie semaforu. Ja nie som taká hyena, aby som povedal Pellegrinimu, aby nominoval nového podpredsedu parlamentu.

Foto SITA/DIANA ČERNAKOVÁ
Dátum 14.01.2024

Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) tvrdí, že predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) zneužíva situáciu s jeho dopravnou nehodou. Pellegrini sa v súvislosti s ňou vyjadril, že by mal Danko vyvodiť politickú zodpovednosť. „Je mi trošku ľúto Pellegriniho, že tak zneužíva tú situáciu. Jeho podpredseda parlamentu za stranu Hlas-SD Peter Žiga je stíhaný v jednej kauze oveľa závažnejšie ako zrolovanie semaforu."

"Ja nie som taká hyena, aby som povedal Pellegrinimu, aby nominoval nového podpredsedu parlamentu," uviedol Danko v diskusnej relácii O 5 minút 12 verejnoprávnej televízie RTVS. Šéf národniarov mal v noci zo štvrtka na piatok dopravnú nehodu na jednej z križovatiek v bratislavskej Dúbravke na Saratovskej ulici.

Sedel za volantom auta, ktoré narazilo do semaforu a znefunkčnilo svetelnú križovatku. Opozícia ho vyzvala na odchod z funkcie z dôvodu, že nehodu bezprostredne neohlásil na polícii a s nabúraným autom ušiel. Polícia ho neskôr našla aj na základe olejovej škvrny, ktorá viedla do politikovej garáže.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.