DANKO: PENIAZE TREBALO DAŤ ZDRAVOTNÍKOM, NIE NA OČKOVACIU LOTÉRIU

Slovenská národná strana na čele s Andrejom Dankom vyzýva premiéra Eduard Hegera, ale aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby sa okamžite začali zaoberať situáciou v zdravotníctve a zvýšili aj platy lekárov a zdravotným sestrám. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 25.11.2021

Tretia vlna pandémie sa začala vymykať kontrole, a preto pristúpila k núdzovému stavu. Po druhej vlne, keď začali uvoľňovať opatrenia hovorili, že už na ďalšiu vlnu sú pripravení. Zostalo len pri slovách a dnes nám denne umierajú ľudia, minister zdravotníctva narieka, že nemocnice sú preplnené a lekári na pokraji síl.

Slovenská národná strana už dlhodobo ponúkala riešenie, aby sa vláda starala o zdravotnícky personál a v rámci využitia rekreačných poukazov z našej dielne počas minulej vlády mohla zabezpečiť nielen relax, ale hlavne, dovzdelanie zdravotníckeho personálu na prácu s umelou pľúcnou ventiláciou. Dnes, keď nám zdravotnícke rady opustili vyčerpaní a vekovo dosluhujúci lekári, sa v preplnených nemocniciach ukázala neochota riešenia, ktoré sme ponúkli. Zdravotníci sa nedočkali odmeny za vykonanú prácu, a tak dnes nemocnice kolabujú.

Vyzývame premiéra, ale aj ministra zdravotníctva, aby sa okamžite začali zaoberať situáciou v zdravotníctve a využili financie na navýšenie platov lekárom a zdravotným sestrám, nie na reklamy o očkovaní. Milióny na reklamné kampane bolo počas menšieho počtu nakazených rozumnejšie investovať na prevenciu a udržanie stavu zdravotníkov v systéme.

Minister hovorí o nedostatočnom počte umelej pľúcnej ventilácie, tieto prístroje určite neodišli samé z nemocníc, ale zostávajú nepoužité v skladoch, keďže nie je dostatok personálu, ktorý by ich vedel obsluhovať.

Slovenská národná strana ďalej upozorňuje na to, že za kolapsom nemocníc je aj nezvládnutá prvotná liečba pacientov. Pacient by mal okamžite dostať manuál na liečbu a balíček prvej pomoci, aby sa liečebný proces začal čo najskôr. Pokiaľ sa tento systém nezavedie, tak nemocnice budú naďalej kolabovať. Očkovanie je len jedna z ciest na zlepšenie pandemickej situácie, ale nie je všeliek.


Vláda by v prvom rade mala s pokorou požiadať o návrat zdravotníkov naspäť do nemocníc a ambulancií, aj s riešením finančných a iných benefitov. Už nie je čas skúšať postupy pokus – omyl. Situácia je vážna, a keď sa táto vláda chce naďalej oháňať silným mandátom, ktorý v posledných voľbách dostala, nech to ukáže na svojich činoch. To, že situáciu zas nezvládli a premeškali prípravu počas leta, priznal aj exminister zdravotníctva v rozhovore pre médiá.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.