DANKO: PRESADIŤ SPUTNIK V CHCELO MATOVIČOVU ODVAHU

Predseda SNS tvrdí, že to bol práve on, kto pred niekoľkými týždňami apeloval na vládu Igora Matoviča, aby sme s Rusmi začali rokovať o vakcíne Sputnik V.

Foto TASR
Dátum 01.03.2021

Predseda SNS Andrej Danko v diskusnej relácii TA3 Téma dňa poďakoval Igorovi Matovičovi za to, že nechal na Slovensko priviesť vakcínu Sputnik V. Vzhľadom na jeho koaličných partnerov si to podľa neho vyžadovalo istú dávku odvahy. Andrej Danko vyhlásil, že to bol práve on, kto na vládu apeloval, aby o tejto vakcíne začala rokovať s Ruskom a pripisuje si za jej získanie istú dávku zásluh. Premiér Igor Matovič naopak poprel akúkoľvek Dankovu účasť na dovezení vakcíny Sputnik V na Slovensko.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ: ĎAKUJEM RUSKU, ŽE JE PARTNEROM, NA KTORÉHO SA MÔŽEME SPOĽAHNÚŤ

„Dva milióny vakcín pomôžu zaočkovať milión ľudí na Slovensku. V priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov nám príde milión vakcín, teda pre pól milióna ľudí. Potom následne v máji a júni ďalší milión vakcín,“ povedal Matovič. Ako zároveň dodal, verí, že ruská strana dodrží dohodnuté termíny ako aj dodávané množstvá. „Ak prídu, Slovensko na základe Sputnika V bude môcť zrýchliť očkovanie viac ako o 40 percent," vyhlásil premiér.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.