DANKO: SNAHU OPOZÍCIE ODVOLAŤ ŠIMKOVIČOVÚ POVAŽUJEM ZA FOLKLÓR

Andrej Danko, predseda SNS: Chápem, že sa Šimečkovi, ktorého rodina od štátu dostala státisíce na nadáciu, nepáči, keď Šimkovičová zastavuje podporu takých nadácií, alebo podporu dúhových pochodov. Máme Šimečkovej rodine dávať desiatky tisíc?

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY
Dátum 13.02.2024

Snahu opozície odvolať ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú považuje predseda SNS Andrej Danko za „folklór“. Opozícia má podľa neho právo navrhovať odvolanie. „Chápem, že sa Šimečkovi, ktorého rodina od štátu dostala státisíce na nadáciu, nepáči, keď Šimkovičová zastavuje podporu takých nadácií, alebo podporu dúhových pochodov,“ povedal.

„Máme Šimečkovej rodine dávať desiatky tisíc?“ pýta sa Danko. Ministerka má údajne podľa neho dôkazy a čoskoro zvolá tlačovú besedu o tom, ako pred Vianocami bolo pripravených 300- až 400-tisíc eur pre mimovládky. Okrem toho zdôraznil, že ministerka je nominantkou SNS a má určité povinnosti.

„Peniaze z kultúry idú na filharmóniu a nie na ich oblasti. Kultúra nie je len o národných divadlách, ale aj o regionálnych. Kultúra nie je len o Bratislave, ale aj o podpore rôznych iných umeleckých telies. Oceňujem aj KDH, že nepodpísalo návrh na jej odvolanie,“ dodal. Andrej Danko taktiež rešpektuje aj špecifiká umelcov v Slovenskom národnom divadle. Podľa neho však „to slovenské, skutočné, nie je podporované“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.