DANKO VYZÝVA NA SPÁJANIE SA OPOZÍCIE, CHCE VYTVORIŤ SPOLOČNÝ BLOK

Predseda SNS Andrej Danko hovorí o deštrukcii štátu. Miesto toho, aby sa koaličné strany aj s SaS rozprávali o riešení problémov krajiny, vidieť podľa neho už tretí rok len hádky a hašterenie.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 18.01.2023

Mimoparlamentná SNS chce vytvoriť slovenský opozičný blok politických strán. Predseda strany Andrej Danko na sociálnej sieti avizoval, že chce rokovať s opozičnými stranami o spolupráci, cieľom má byť zabrániť súčasným koaličným stranám vrátiť sa k moci. Zároveň vyzval na účasť v sobotnom (21. 1.) referende. Zdôraznil, že aj od jeho výsledkov budú závisieť predčasné voľby do Národnej rady SR.

„Musíme vytvoriť slovenský opozičný blok. Verím, že potom už nebude žiadna šanca, aby sa títo ľudia vrátili,“ skonštatoval. Danko rešpektuje rozhodnutie niektorých opozičných strán ísť do parlamentných volieb samostatne. Avizoval však, že SNS osloví menšie relevantné politické strany s ponukou spojenia sa.

Poukázal pritom na aktuálnu situáciu v krajine. Hovorí o deštrukcii štátu. Miesto toho, aby sa koaličné strany aj s SaS rozprávali o riešení problémov krajiny, vidieť podľa Danka už tretí rok len hádky a hašterenie. Potrebu vidí v rokovaní o tom, ako zastaviť tieto strany, aby sa edostali opäť k moci. Aj o tom chce diskutovať so zástupcami Smeru-SD, Hlasu-SD a ďalších opozičných strán.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.