DANKO VYZÝVA VLÁDU, ABY NEZASAHOVALA DO KONFLIKTU MEDZI UKRAJINOU A RUSKOM

Andrej Danko: Ich vzájomné problémy si musia vyriešiť samostatne. Ukrajina nie je do dnešného dňa členom NATO a ani Európskej únie. Slovensko nesmie podliehať hystérii a mementom pre nás musia byť konflikty, ktoré vznikli pri delení Juhoslávie. 

Foto SITA
Dátum 07.04.2021

Slovenská republika má mať na zreteli dobré vzťahy so všetkými susedmi. Ukrajina je štátom, ktorý bol dlhé roky súčasťou Sovietskeho zväzu. Roky sa budovali vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou a za ich stav nesú zodpovednosť len oni. Ich vzájomné problémy si musia vyriešiť samostatne. Ukrajina nie je do dnešného dňa členom NATO a ani Európskej únie. Slovensko nesmie podliehať hystérii a mementom pre nás musia byť konflikty, ktoré vznikli pri delení Juhoslávie. Nesmieme si dovoliť, aby v akejkoľvek našej blízkosti eskalovalo napätie, ktoré vyústi do vojnového konfliktu. Pozícia Slovenska musí byť zdržanlivá a minister Korčok musí zvažovať na „laboratórnych váhach“ každé svoje vyjadrenie. Veríme, že slovenská vláda spozornela aj z toho, že do stavu pohotovosti sú uvedené americké jednotky na území Európy. Verme, že sa konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom vyrieši mierovou cestou. Slovensko však nesmie stáť ani na jednej zo zúčastnených strán. Je to v rukách Ukrajiny a Ruska.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.