DANKOVU NEHODU BUDÚ ĎALEJ VYŠETROVAŤ AKO PRIESTUPOK

Šéf národniarov vo štvrtok 12. januára okolo 23:30 narazil do semaforu v bratislavskej Dúbravke. Po nehode z miesta odišiel. 

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 15.03.2024

Dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka navrhla polícia postúpiť na priestupkové konanie. Ako informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová, v trestnej veci vedenej pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia rozhodol poverený príslušník Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava o postúpení trestnej veci inému orgánu, konkrétne oddeleniu bezpečnosti cestnej premávky Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava IV. Dôvodom uvádzaným v jeho uznesení je podľa hovorkyne zistenie, že výsledky skráteného vyšetrovania preukazujú, že nejde o trestný čin, ale o skutok, ktorý by mohol byť priestupkom.

„Uznesenie o postúpení veci bolo dnes doručené príslušnej okresnej prokuratúre. Závery uznesenia a súvisiaci spisový materiál, vrátane znaleckého posudku, budú preskúmané v rámci výkonu prokurátorského dozoru," uviedla Kováčová s tým, že dozorujúci prokurátor vyhodnotí zákonnosť a dôvodnosť postupu povereného príslušníka KDI, KR PZ Bratislava, ako aj zákonnosť a dôvodnosť samotného uznesenia o postúpení veci. „Pokiaľ ide o zverejnenie kamerových záznamov, toto bude možné po preskúmaní záverov uznesenia a súvisiaceho spisového materiálu dozorujúcim prokurátorom," dodala Kováčová.

Šéf národniarov vo štvrtok 12. januára okolo 23:30 narazil do semaforu v bratislavskej Dúbravke. Po nehode z miesta odišiel. Policajtom Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, ktorí objasňovali dopravnú nehodu, sa s Dankom podarilo skontaktovať až v piatok 12. januára o 14:30. Vypočuli ho a podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.