DE(B)MOKRATI S PENISOM...

Bývalý premiér Eduard Heger sa po páde svojho kabinetu nestiahol do úzadia. Nespytuje si svedomie, neprosí všemohúceho o odpustenie. V snahe zmiasť divákov, vyviniť sa zo smrteľných hriechov nahodil mimikry, vyzliekol Matovičovo tričko „Obyčajného“ a navliekol si košeľu s obchodnou menovkou Demokrati.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 15.07.2023

„Vstanou noví bojovníci!“ – tvrdil Antonín Zápotocký už v titule svojho románu z roku 1948. Niečo obdobné, čo bolo vtedy v Československu označované za „červené“, deje sa dnes na opačnom póle politického aj farebného spektra. Modrí – aj náboženskí, dúhoví a tiež očkovací fanatici – kadejakí díleri vodky, nákupcovia smrtonosných zbraní, vojnoví štváči, darcovia obranyschopnosti a demokracie – hodlajú si na Slovensku uzurpovať moc na veky vekov... Kým komunistická moc vyrástla po 2. svetovej vojne na túžbe po mieri, na snahe po budovaní nemeckými fašistami zničenej vlasti, kým myšlienky boľševikov našli oporu v masovej nádeji po lepších zajtrajškoch..., indoktrinovaní slovenskí neoliberáli „fičia“ na zvrátenosti, vojnových halucináciách o 3. svetovej vojne, na západnej propagande a bezbrehej rusofóbii. Oporu nachádzajú v malých komunitách a veľkých dolárových injekciách. To je hlavná motivácia a energia v sociálnych sieťach aktivistov v politických think tankoch. To je krv, prúdiaca v žilách aktivistov, rúcajúcich všetko normálne, ustálené, usporiadané. Každý z nás dobre vie, ako krv neomylne priláka roje odporných múch, ovadov i otravných komárov. Stavidlá sa otvorili a mimovládky dostávajú infúziu oficiálne aj tajne. Takmer 22 miliónov eur ide pre Nadáciu otvorenej spoločnosti len z ministerstva práce a sociálnych vecí.

Komická tlačovka ministraničky

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.