DEMOKRACIA MADE IN OĽANO

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Na demontáž SR upozorňuje predseda PSN Roman Stopka na stránkach nášho magazínu minimálne od roku 2015. Slovenská republika oslávi tento rok 30 rokov od prijatia Deklarácie zvrchovanosti SR a zároveň aj 30 rokov od prijatia Ústavy SR. Otázka znie: Budeme v januári 2023 oslavovať 30 rokov od vzniku SR?

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 14.05.2022

Hoci má Hegerova vláda plné ústa slušnosti a demokracie, každý deň nás presviedča o opaku. Slováci majú už dva roky do činenia s amatérskou juntou, ktorá nie je schopná vládnuť, ale je schopná všetkého. Na vládnutie jej stačí mať krvavé oči pomsty. Od prvého dňa, ako sa nová koalícia posadila do svojich dobre platených funkcií, pracuje za peniaze daňových poplatníkov proti nim. Slováci dva roky čelili obmedzeniam, zákazom, nátlakom, vyhrážkam, ale aj urážkam z úst Igora Matoviča či Jaroslava Naďa. Netreba zabúdať, akými nadávkami častovali Slovákov, ktorí nesúhlasili s ich „pravdou“. Pre Jaroslava Naďa boli demonštranti opicami, dezolátmi i bláznami. Vládnutie začali obmedzovaním slobody, zákazom Vianoc, Dušičiek či Veľkej noci. Vo februári tohto roka zrejme našli inšpiráciu v totalitných štátoch a prijali si zákon na vypnutie nepohodlných webov, ktoré podľa nich šírili škodlivý obsah. Najprv sa zastrájali, že ich vypnú do 30. júna, dnes je už na stole predĺženie cenzúry do 30. septembra nevylučujúc, že do jesene pripravia trvalý zákon. Idú na to vskutku sofistikovane. Najprv zapchali ústa nepohodlným médiám, potom spacifikovali časť opozície – Pellegrinimu sa povyhrážali úplatkom, Mazurekovi pokutou, Kotlebu odsúdili a vyradili z parlamentu a toho najsilnejšieho z opozície si nechali ako čerešničku na torte. Roberta Fica sa rozhodli obviniť zo zosnovania zločineckej skupiny, poukazujúcej na daňové podvody exprezidenta Andreja Kisku a Igora Matoviča. Obvinenie, z ktorého musí každému normálnemu človeku (nieto právnikovi) zastať rozum.

Myšlienka mesiaca:

 

Slobodná tlač môže byť dobrá, alebo zlá, ale je nepochybné, že tlač bez slobody môže byť len zlá.

 

Albert Camus,francúzsky spisovateľ 1913 – 1960

Poukázať na Kiskov podvod (z ktorého je, mimochodom, obžalovaný a exprezident sa postaví pred súd) je zločin? Navyše obvinenie Roberta Fica prichádza presne po 22 rokoch, keď na Zelený štvrtok 20. apríla 2000 dzurindovci vpálili do Vily Elektra, v ktorej žije bývalý premiér Vladimír Mečiar, aby ho predviedli na výsluch, pretože bol pre vtedajšiu proamerickú opozíciu nepohodlný, presne tak ako dnes Robert Fico. A 20. február má nielen symboliku americkej demokracie, je to aj deň, keď vyšiel v týždenníku Plus 7 dní článok, v ktorom sa píše, že nebohý generál Milan Lučanský uchoval prepis komunikácie so súčasným ministrom vnútra. Prepis poukazuje na Mikulcove praktiky zasahovania do živých káuz z pozície moci.

A ako to už na Slovensku býva dobrým zvykom, aby sa verejnosť nezaoberala ministrom vnútra, pripravil jeho rezort divadelné predstavenie, v ktorom nebude hrať hlavnú úlohu Mikulec, ale Kaliňák a Fico. To, čo predvádza Igor Matovič, Eduard Heger, Jaroslav Naď a Roman Mikulec, nemá nič spoločné so slobodou či nebodaj s demokraciou, ale so zlom, ktoré prichádza z OĽaNO, pokračujúceho v rozklade slovenskej štátnosti míľovými krokmi. Na demontáž SR upozorňuje predseda PSN Roman Stopka na stránkach nášho magazínu minimálne od roku 2015. Slovenská republika oslávi tento rok 30 rokov od prijatia Deklarácie zvrchovanosti SR a zároveň aj 30 rokov od prijatia Ústavy SR. Otázka znie: Budeme v januári 2023 oslavovať 30 rokov od vzniku SR?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.