DEMONŠTRANTI V PRAHE: ZDRAVÍME VLÁDU ROBERTA FICA, SME S VAMI A NESÚHLASÍME S TÝM, ČO TU PREDVÁDZA PETR FIALA!

VIDEO: Na Václavskom námestí v Prahe sa stretli tisíce ľudí na protivládnej demonštrácii za Českú republiku, ktorú organizuje mimoparlamentná strana Právo, rešpekt, odbornosť (PRO) Jindřicha Rajchla s hlavným sloganom - Poďme dať Fialovej vláde výpoveď!

Foto  Radoslav Gálus/TASR
Dátum 23.03.2024

Na Václavskom námestí v Prahe sa stretli tisíce ľudí na protivládnej demonštrácii za Českú republiku, ktorú organizuje mimoparlamentná strana Právo, rešpekt, odbornosť (PRO) Jindřicha Rajchla s hlavným sloganom - Poďme dať Fialovej vláde výpoveď! Postupne sa sa občanom prihovorili Henrich Rajchl, Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Foldyna, Michal Hašek a ďalší. 

„Zdravíme vládu Roberta Fica. Sme s vami a nesúhlasíme s tým, čo tu predvádza Petr Fiala,“ začal svoj prejav na Václavskom námestí Jindřich Rajchl. „Ja som sa vám sem prišiel ospravedlniť, pretože som videl na Českej televízii, že vás manipulujem a držím v šachu, pretože vy žijete šťastný život, máte radi vládu Petra Fialu a ja vás len klamem. Tak sa nehnevajte, že vás ťahám sem na Václavák. Veď táto krajina funguje perfektne, nie? Chudobnieme dvakrát rýchlejšie ako ktokoľvek iný, a ešte sa táto vláda nehanbí okradnúť našich dôchodcov o 19 miliárd korún,“ poznamenal okrem iného Rajchl. Dav kričal: „Hanba! hanba!“

„Na gender peniaze sú, na Green Deal peniaze sú, na Ukrajinu peniaze sú – iba na našich ľudí nie sú. Tak ja tomu hovorím – dosť! Táto vláda je asociálna, protičeská, okamžite by mala podať demisiu!“ prevolal Rajchl pred tisíckami prítomných ľudí. V našej krajine podľa neho nefunguje takmer nič, nemáme dostatok liekov, poľnohospodári sú v uliciach. „Do toho pán Hlubuček prizná, že pána Redla, hlavnú postavu kauzy Dozimeter, za ním priviedlo vedenie STANu, to je pán Gazdík a pán Rakúšan. Pán Jurečka nám klame o svojom juchaní v deň streľby na filozofickej fakulte a ODS si tu rozbehla kampeličku, ktorá nie je ničím iným ako práčkou na ich peniaze. Za tieto škandály by v každej inej krajine tá vláda okamžite skončila. Ale oni tu riešia jeden e-mail Andreja Babiša. Že im to nie je hanba!“ pokračoval Rajchl.
 

"Odmietam, aby sa Česká republika akýmkoľvek spôsobom podieľala na ďalšom zbytočnom krviprelievaní na Ukrajine, aby tam dodávala zbrane, aby tam dodávala peniaze. A to nielen kvôli tomu, že vôbec nevieme, čo sa s nimi deje, ale predovšetkým kvôli tomu, že z úcty k našim predkom odmietam akýmkoľvek spôsobom spájať osud našej krajiny so zemou, ktorá sa otvorene hlási k nacistickým koreňom. Kým sa na Ukrajine bude volať jedna ulica Stepana Banderu, mala by Česká republika odmietnuť spoluprácu s touto krajinou," dodal Rajchl. 

"My odmietame prijať euro, odmietame sa vzdať hotovosti, my celkom jednoznačne odmietame podvodný systém emisných kvót. My budeme hájiť naše autá so spaľovacími motormi a rozhodne nebudeme poklonkovať Bruselu ani Washingtonu. Táto krajina potrebuje sebavedomý prístup a potrebuje svoju vlastnú cestu. A ja už mám dosť toho, aby sme boli neustále využívaní z ktorejkoľvek svetovej strany. Poďme svojou vlastnou cestou, Česká republika si to zaslúži," uviedol Rajchl.

„Poďme prosím urobiť všetko pre to, aby sa Česká republika vrátila k šťastnému životu, aby sa nám všetkým tu žilo lepšie, aby sme boli šťastní, aby naše deti mohli vyrastať v krajine, ktorá nepodporuje vojnu, aby naša krajina mohla ďalej žiť v mieri. Poďme sa o to zasadiť,“ uzavrel predseda mimoparlamentnej strany Právo, rešpekt, odbornosť (PRO) Jindřich Rajchl.

SLEDUJTE VIDEO TU:


Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.