DEŇ PRED A DEŇ PO

Liberálni kapitalisti s finančnou podporou oligarchov si už rok pred voľbami podelili vládne kreslá

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 18.02.2020

Donald Trump to povedal na ostatnom zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku: „Budúcnosť“ – podľa amerického prezidenta – „nepatrí globalistom, ale vlastencom a silným suverénnym štátom.“

Prekvapivý výrok šokoval žoldnierov v mainstreamových redakciách, šíriacich propagandu a nenávisť v priestore Slovenskej republiky natoľko, že ho úplne zamlčali. Ako kedysi v 80. rokoch sovietski politruci haváriu v Černobyli... Vzhľadom na parlamentné voľby u nás – na konci februára 2020 – prináša však toto posolstvo, ktoré si osobne vypočula aj prezidentka Zuzana Čaputová, jednoznačný odkaz voličom. Škoda, že nie straníckym lídrom presúvajúcim sa po Slovensku z mítingu na míting, odetým v krojoch či zahaleným do hurbanovskej trikolóry... Úvahy o vytvorení silného pronárodného bloku sú, žiaľ, zmarenou šancou politických trpaslíkov s vyšším egom než stožiar pred parlamentom. Podľa všetkého len splnia historickú úlohu odobraním hlasov označeným lídrom a ešte pred MDŽ sa navždy stratia v bludisku zabudnutia.

Bažiaci po moci

O to viac sa v predvolebnej kampani aktivizovali marketéri chamtivých agresívnych liberálov bažiacich po moci a horúcej pomste. Opäť vytiahli osvedčenú metódu strašenia a zvýrazňovania dôležitosti práve „týchto“ volieb. V minulosti na to používali komunistov, potom „Hejslovákov“, nasledoval Mečiar, euro, imigranti a najnovšie Fico. Zrejme sa však prerátali, keďže sa ich tupé snahy obracajú teraz proti nim.

Bojovali proti embargu na prieskumy preferencií a teraz skuvíňajú, keď ich výroky, hádky, chyby a nejasné ciele „demokratickej“ opozície zvyšujú percentá kotlebovcom. Čím viac však bratislavská kaviareň nálepkuje túto stranu, tým viac ju vidiečania bránia i podporujú. Podľa agentúry Focus, ktorá zverejnila prieskum volebných preferencií 13. februára 2020, by voľby začiatkom februára vyhrala strana Smer-SD so ziskom 17 percent. Viac ako 13 percent by získalo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a na treťom mieste by sa umiestnila ĽS Naše Slovensko so ziskom vyše 12 percent. Koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu by mala vyše 9 percent. Strana Za ľudí by dosiahla 8,2 percenta, Sme rodina by mala necelých 8, KDH 5,4 percenta a SaS s 5,2 percent hlasov. Naopak, pred bránami národnej rady by zostala Slovenská národná strana, či strany Dobrá voľba, Vlasť alebo Most-Híd.

Odhady sú odhady, číslam nie je možné veriť vždy. Najmä ak sa za nimi skrýva platený zámer manipulácie verejnou mienkou. Tá sa tohto roku prejavuje úžasnou mobilizáciou zahraničných voličov. Podľa Ministerstva vnútra SR chce poštou voliť spoza hraníc vyše 86-tisíc Slovákov. To je rekordný počet!

Oklamaní občania

Naháňajú ho najmä progresívci, netušiac, aké problémy im zahraniční voliči spôsobia, ak by ich nebodaj posunuli do vlády. Slovenská republika totiž nedisponuje týmto obrovským počtom voľných pracovných miest, ak by sa prevažne mladí zahraniční voliči rozhodli pod Tatry vrátiť. Boli by súčasne prvými rozčarovanými, sklamanými aj oklamanými a nazúrenými občanmi, ktorí to novému vládnemu kabinetu poriadne zrátajú. A ak sa praktikujúci globalisti do vlasti nikdy nevrátia? Potom sú namieste naliehavé otázky, prečo chcú svetobežníci zvonku zasahovať do našich životov a osudov, čo ich motivuje nanútiť nám panovníkov, ktorých si nevyberieme sami.

„Čo mne robí osobne najväčšie vrásky, je hrozba, že do parlamentu príde deväť, respektíve desať strán. To je na Slovensko podľa mňa príliš veľa. Tu v Nemecku ich máme šesť a už aj to je veľa. Nielen preto, že ťažko nájdu nejakú súčinnosť, ale aj preto, že mimo parlamentu ostávajú v Nemecku hlasy 6 percent obyvateľstva, ale na Slovensku to bude vyše 20 až 25 percent, pretože veľa politických strán, ktoré vznikajú ako huby po daždi, bude viazať hlasy voličov, ale nedostane sa do parlamentu.“ To sú slová Dušana Klima žijúceho s rodinou v Nemecku od roku 1968. V roku 2002 bol spoluzakladateľom a prvým predsedom Svetového združenia Slovákov v zahraničí. V súčasnosti je predsedom Únie Slovákov v zahraničí, ktorá vznikla v roku 2012 a ktorá aktuálne registruje vyše milión krajanov žijúcich vo svete.

Mlátenie prázdnej slamy

Slovenská republika je fakt jedinečným štátom. Liberálni kapitalisti s finančnou podporou oligarchov si už rok pred voľbami podelili vládne kreslá. Usvedčený daňový a pozemkový podvodník hrajúci sa na rómskeho vajdu sa vyhlásil za premiéra. Súčasne s ním si o tento post hodil dvojeurovou mincou tiež drogový propagátor Truban. Prebehlíčke Remišovej sľúbili ministerstvo vnútra, no ak budú jej šéfa – exprezidenta Kisku – reálne stíhať a súdiť, vďačná bude aj za kreslo ministerky zahraničných vecí. Radodajný, dobroprajný a plodný Kollár prejavil záujem byť ministrom práce a sociálnych vecí, aby v praxi potvrdil, že Sme rodina. Ušatý Galko bude opäť a znovu nezákonne odpočúvať všetkých vrátane amerických dôstojníkov, ktorých hneď po voľbách rozmiestni spolu s Beblavým a Šeligom na amerických základniach v borovicových lesoch na Záhorí. Hlina nám dostavia diaľnice a Sulík, ktorý najradšej raňajkuje s Kočnerom, bude ministrom financií a škrtne dôchodky. Predsedom parlamentu sa môže stať Matovič, aby sa konečne v zákonodarnom orgáne vhodne využila názorná agitácia i mlátenie prázdnej slamy... Nekultúrny Krajcer obsadí spolu s hysterickým Stankem ministerstvo kultúry. Obratom predložia do parlamentu zákon o zrušení Matice slovenskej, o zákaze hovoriť a písať spisovnou slovenčinou a ešte aj návrh zákona o zlúčení Slovenského národného divadla s neďalekou Dunajplavbou.

No rovnako ako prekvapil Donald Trump citátom z úvodu, karty tesne pred voľbami zamiešala i Zuzana Čaputová. Neočakávane demokraticky a štátnicky sa vyjadrila, že „dodrží zavedené pravidlo a poverí zostavením vlády stranu, ktorá vyhrá voľby“. Čaputová zároveň v TV Markíza potvrdila, že ak ĽS Naše Slovensko vyhrá parlamentné voľby, vstúpi s ňou do rokovaní. Považuje to za rešpektovanie vôle ľudí. „To však automaticky neznamená, že bude poverená zostavením vlády,“ pripomenula hlava štátu, keďže sa koaličný potenciál tejto strany javí ako nulový. Ak by však niekto chcel vytvoriť vládu s podporou kotlebovcov, tak ju vymenuje.