DEŠTRUKČNÁ OPOZÍCIA

Sú schopní kričať NECHCEME FICA, ale budú vedieť, čo robiť, keď jeho vládu povalia?

Foto EXTRA PLUS
Dátum 26.03.2018

Predbežná a skrátená verzia článku bola zverejnená v elektronickej podobe na stránkach www.extraplus.sk a www.hlavnespravy.sk už v piatok ráno 9. marca 2018.

Naša nabudená opozícia dala výrokmi svojich hovorcov, možno nechtiac, ale predsa len najavo, že už im vôbec nejde o vyšetrenie dvojnásobnej vraždy, ktorú s pomocou prezidenta Kisku spolitizovali, ale o zneschopnenie vlády Roberta Fica a jej likvidáciu. Nech už budú mať piatkové demonštrácie vyvolávané aktivitami pána prezidenta republiky a buntošiacej opozície akýkoľvek priebeh, podľa mojich prognóz ani zďaleka nenaplnia nádeje a očakávania ich organizátorov a nezískajú pochybnú silu na presadenie naivne nastolených deštrukčných cieľov. Nebude to však dôkazom neviny aktuálnej vlády. Bude to dôkaz skutočného vlastenectva a reálneho vnímania počinov i cieľov dnešnej politickej opozície našimi občanmi. Bude to dôkaz pozitívneho a prezieravého prístupu k zachovaniu samostatnosti nášho štátu zo strany osvietených príslušníkov bdelej inteligencie a tiež mienkotvorných, neraz však nezamestnaných, ale činne pôsobiacich redaktorov.

Deštrukcia aktuálnej moci

Príčinou slabosti našej demokracie dnes je nevedomosť, klam, lož, pokrytectvo, neprincipiálnosť až dvojtvárnosť postoja politikov, úplatnosť časti z nich a psie podvoľovanie sa ziskuchtivým a mocibažným snahám svetových megalomanov. Tak to býva, keď pár nedoukov bez zodpovednosti nahliadne do šlabikára ovládnutia moci v štáte.

Za to, že politický komplot namierený proti samostatnosti SR, ukutý podľa pravidiel šlabikára farebných prevratov, sa uskutočniť nepodarilo, patrí poďakovanie pronárodnej inteligencii a časti novinárskej obce.

Omámení víziou možností rastu vlastného významu začnú konať a je im ľahostajné, aké následky so sebou prináša nimi vyvolávaná deštrukcia aktuálnej štátnej moci. Vedia síce, čo nechcú, ale ani v najmenšom sa nestarajú o to, čo bude, keď reálne nastane nimi vytúžená chvíľa a k moci sa naozaj dostanú. Sú schopní kričať NECHCEME FICA, ale budú vedieť, čo robiť, keď jeho vládu povalia? Budú vedieť povedať občanom našej republiky, pravdivo a úprimne, čiu moc nastolia, ak im do rúk padne taká príležitosť? Čí prospech by zavládol po ich, aj keď nepravdepodobnom, úspechu? Nie, to oni nevedia. Namiesto nich, za politickú stranu Práca slovenského národa tvrdím, že po ich víťazstve by nastalo ešte rýchlejšie odnárodňovanie, deštrukcia štátnej moci, likvidácia zvyškov zvrchovanosti, suverenity, ale aj narušenie územnej celistvosti Slovenskej republiky. Naša strana sa veľmi kriticky stavia k stavu v republike spôsobenému dnešnou koalíciou, ale rozhodne odmietame aj postupy provokované parlamentnou opozíciou v spojenectve s prezidentom republiky a hodnotíme ich ako dobrodružné a škodlivé. Iste sa nájdu takí, čo budú kritizovať náš postoj, keďže zavrhujeme stav vyvolaný nielen ficovskou koalíciou, ale tiež odmietame ísť s parlamentnou opozíciou proti nemu. Náš postoj je preto taký, lebo mocenské zoskupenia, ktoré dnes v NR SR existujú, nie sú schopné, ani pod jediným vodcom z tejto množiny, a to vrátane predstaviteľov za nimi stojacich, riadiť štát tak, aby to smerovalo na jeho prospech a prospech občanov. Tobôž, ak oprávnenie na riadenie štátu podmienime zachovaním aspoň minimálnych noriem mravnosti.

Zrážka síl

Fico sám iste dobre vidí, že ostrosť zrážky je priveľká a za jej prenikavosť do verejnej mienky je zodpovedný sám ako tvorca koalície, ktorý nebol dostatočne ostražitý. Stupňujúce sa škandály podcenil a umožnil nevyšetrené zamiesť pod koberec. Zrejme sa príliš spoliehal na krátkosť ľudskej pamäti. V tejto situácii by ako skúsený taktik politického manévrovania mohol protivníka prekvapiť aj spochybňovanou schopnosťou dlhodobej strategickej vízie vývoja udalostí a podľa toho prejaviť i potrebnú rozhodnosť konať. Nemá veľmi na výber. Stav, do ktorého sa dostal vlastným pričinením, je neudržateľný. Ak má aspoň trocha pronárodného zmýšľania, na čo sa vo svojich prejavoch neraz odvolával, mal by konať rozhodnejšie a neústupnejšie, než býva zvykom v radoch jeho koalície. Zrážka síl, teraz už nielen s opozíciou, je nevyhnutná a jej výsledky sa aj na verejnosti prejavia skôr či neskôr. Aby ním neraz vyslovené vety o pronárodnom politickom postupe jeho strany aspoň trocha stratili na frázovitosti, mal by vykonať skutok podporujúci také tvrdenia.

Roman Stopka: Zavrhujeme stav vyvolaný nielen ficovskou koalíciou, ale tiež odmietame ísť s parlamentnou opozíciou proti nemu

Tiež preto by mal usmerniť poslancov Smeru a osloviť v tom duchu aj predstaviteľov koalície, aby sami predložili návrh a podporili vykonanie predčasných volieb. Predčasné voľby uskutočnené z jeho vôle a vôle ním stvorenej koalície môžu byť jeho víťazstvom. Pravda, toto víťazstvo mu nezaručí volebný úspech. Na volebný úspech bude musieť vyvinúť inakšie úsilie. Iná voľba než predčasné voľby, nech už je to napríklad rekonštrukcia vlády výmenou nejakých ministrov či vládna demisia alebo ďalšie, všeobecne možné postupy, ktorých analýza presahuje rámec tohto článku, bude len a len na škodu štátu, pretože kľúčový problém nevyrieši. Iba ho dočasne odloží len na to, aby časom prepukol v ešte horšej podobe nanovo a s nepríjemnejšími následkami. Ak podľahne tlakom odopierajúcim predčasné voľby, bude musieť robiť ústupky, ktoré sa zneužijú napríklad na ďalšie oklieštenie zvrchovanosti či narušenie územnej celistvosti SR. Do ním vybraného termínu realizácie predčasných volieb môže vytvoriť sám sebe aj celej strane navyše časový priestor na vyšetrenie spolitizovanej vraždy. To by bol úspech, ktorý môže primerane zužitkovať a na svoj prospech obrátiť opozíciou vznášané obviňovania. Ten by tiež vylepšil jeho postavenie vo verejnej mienke.

Nik nie je večný

Taký sa javí byť racionálny postup, samozrejme, ak sa okolití našepkávači neusilujú o vytvorenie natoľko rozporuplných podmienok na politickej scéne, že by si vynucovali zdanlivo bezalternatívnu nevyhnutnosť na obnovenie starého Česko-Slovenska. To však ponechajme na jasnosť úsudku zaangažovaných. Pravda je však aj taká, že nikto nie je večný. Neustále napätie a nedostatok rehabilitácie nutne ovplyvňuje aj stabilitu osobného zdravia. Tu môžu byť následky veľmi prekvapivé a z politického hľadiska skoro drvivé. Držme sa teda objektívnej reality, lebo tá virtuálna nás svojou sugestivitou ľahko strhne do priepasti. Múdre slovenské porekadlá poznáme. Vieme, že v nich je skrytá skúsenosť predkov. Ale prečo si ich nectíme? Jedno hovorí: Bujak i šťastena sa chytajú za rohy, nie za chvost. Nuž, chytrému napovedz, hlúpeho a bezmocného kopni. Za to, že politický komplot namierený proti samostatnosti SR, ukutý podľa pravidiel šlabikára farebných prevratov, sa uskutočniť nepodarilo, patrí poďakovanie pronárodnej inteligencii a časti novinárskej obce, ktoré pochopili aktuálnosť hrozby a pomohli občanom rozpoznať pravé ciele i tvár organizátorov.

Meškajúca realita

Svoju úlohu však zohral aj fakt, že americké prezidentské voľby v roku 2016 vyhrali iniciatívy smerujúce proti cieľom nastoľovaným sorosovskými manipulátormi a ich bábkami. Na to treba pamätať. U nás doma to mnohým ešte nedošlo. V ošiali implantovaných názorov si pre zaslepenosť nevšimli, že dva roky meškajú za realitou doby. Asi aj preto zabudli, že iba čítať prevratový šlabikár, čo aj je písaný lopatou, nestačí. Treba mu aj porozumieť. To sa týka nielen hráčov, ale aj protihráčov. Predstavitelia minimálne dvoch členov vládnej koalície sa zdráhajú akceptovať novovzniknutý stav, keď SR môže ich vinou stratiť hodnoty, o ktoré sa opozičné bábky v rukách manipulátorov usilovali pri pokuse o prevrat. Ak strana Smer a SNS nevyvodia dôsledné závery a spoľahnú sa len na rekonštrukciu vlády, bude to za cenu ústupkov, ktoré číhajúce supy opäť zneužijú na ďalšie okliešťovanie zvrchovanosti SR a v budúcnosti nimi vytvoria podmienky na narušenie územnej celistvosti republiky. Bude to pre Slovensko riešenie veľmi nevýhodné a nebezpečné. Je čas, nielen pre predstaviteľov vládnucich strán a ich pozadia, uvedomiť si, že bezhlavý boj o politickú moc, len v záujme nejakých skupín snažiacich sa o čo najväčšie finančné zužitkovanie politickej príležitosti, je bezohľadná krátkozrakosť a z pohľadu štátotvorného až diletantská hlúposť. Je čas učiť sa zodpovednosti za stav vo svojom štáte a prestať slúžiť zahraničným cynikom, skrývajúcim sa pod takými pojmami ako demokrat, humanista či filantrop, ako nástroj zábavy a prebudiť sa do reálneho sveta. Vysmievať sa velikánom slovenského ducha sme si osvojili viac než schopnosť učiť sa od nich a podľa poznaného aj konať.

Autor je predseda politickej strany Práca slovenského národa (www.psn.sk)

Keď príde tvojho pokušenia chvíľa,
Že by si mohol priehrštiami brať,
I keby tma ti každú stopu skryla,
Ty musíš, brat môj, čisté ruky mať!

 

Len čistý človek robí čisté dielo,
Len čistý všetko riecť sa odváži,
Len čistý svetu účty skladá smelo,
Len za čistým je pravda na stráži.

 

Mária Rázusová-Martáková

 

 

 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.