DETI SA NA UKRAJINE PREDÁVAJÚ AKO TOVAR

V dôsledku pandémie ostalo na Ukrajine uväznené veľké množstvo novorodencov určených na predaj prevažne do Talianska

Foto BioTechCom
Dátum 05.06.2020

Kvôli zatvoreniu hraníc v dôsledku pandémie uviazli na Ukrajine obrovské množstvá opustených novorodencov. Ide o detičky, ktoré si cudzinci kupujú od tamojších žien, tak ako každý obchod, aj ten s novorodencami však ochromil koronavírus. Deti odkladajú, kde sa len dá, aj do hotelových izieb, takmer ako na sklad.

Služby ukrajinskej kliniky BioTexCom využívajú klienti z celej Európy vrátane Talianska, kde je surogátne materstvo zakázané. Prestúpeniu zákazu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky a vysoká pokuta, informujú Katolícke noviny.

Talianska sieť na boj proti surogátnemu materstvu pripomína, že prenájom maternice je v skutočnosti obchod so ženským telom. Je to nehanebný obchod, v ktorom sa aj dieťa stáva komoditou.


Poznamenáva, že ide o také výnosné podnikanie, že najmä v chudobných krajinách kliniky zaoberajúce sa touto praxou rýchlo pribúdajú. Odhaduje sa, že iba v Indii je ročný príjem zo surogátneho materstva 400 miliónov dolárov.

V USA stojí takéto dieťa od 130- do 160-tisíc dolárov. Organizácia tiež poznamenáva, že táto prax sa začína tolerovať aj v Taliansku, čo vedie k legalizácii surogácie. Veľmi sa o to usiluje homosexuálne prostredie, ktoré v súčasnosti využíva hlavne pomoc amerických kliník.

„Najhoršie je, že tieto obrázky síce svetové médiá priniesli, ale podávajú ich len ako nešťastný dôsledok krízy, bez zamyslenia nad tým, či by sa celý tento biznis s bábätkami nemal považovať za neuveriteľne nemorálny. A zakázať. Sám som bol šokovaný, keď som sa pred časom dozvedel, aký rozšírený tento biznis je, s množstvom súkromných firiem, ktoré takéto oplodnenie vhodnej zdravej ženy z chudobnej krajiny organizujú. Rovnako šokujúce je, aká silná lobby za tým je. Aj tu som pred časom spomínal príbeh jednej francúzskej filozofky, ktorá proti tomuto obchodu s ľudskými bytosťami bojuje. Ale stačí, že ju napríklad nejaká univerzita pozve do panelovej diskusie, okamžite sa na univerzitu vrhnú rôzne skupiny, vrátane tých za údajné práva sexuálnych menšín, a tá musí diskusiu zrušiť,“ uvádza na svojom Facebooku Juraj Draxler. Zvažuje dokonca zorganizovanie hnutia za zákaz takéhoto obchodu s ľudskými bytosťami.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.