DETI Z NITRY NEZAČALI ŠKOLSKÝ ROK

V dvoch nitrianskych školách nový školský rok neotvorili. Dôvodom sú pozitívne testy na koronavírus v prípade dvoch pedagogických zamestnancov.

Foto Archív
Dátum 02.09.2020

NITRA 2. septembra (SITA/extraplus.sk) - Začiatok školského roku v Základnej a materskej škole sv. Gorazda a Základnej škole sv. Marka v Nitre odložili na neurčito. Dôvodom sú pozitívne testy na ochorenie COVID-19 v prípade dvoch pedagogických zamestnancov.

„Testovaní pedagogickí zamestnanci nemali pozitívnu cestovateľskú anamnézu z rizikových oblastí v zahraničí, ani neboli vo vedomom kontakte s chorými na COVID-19. Neboli v kontakte ani s deťmi navštevujúcimi obe školy, ale keďže boli v kontakte s ostatnými pedagogickými zamestnancami, títo sa z toho dôvodu podrobili karanténe a budú priebežne testovaní,“ informoval Tibor Ujlacký, hovorca Nitrianskeho biskupstva, ktoré je zriaďovateľom oboch škôl. Všetci zamestnanci týchto cirkevných škôl sú preto v karanténe.

O neotvorení školského roku 2. septembra rozhodli riaditeľky škôl, vedenie Nitrianskeho biskupstva sa podľa Tibora Ujlackého s ich postupom stotožnilo. Otvorenie školského roka v oboch školách sa predpokladá až vtedy, keď budú výsledky testovaní všetkých pedagogických zamestnancov negatívne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.