DEŤOM ZOBRALI OBEDY, SENIOROM TRINÁSTE DÔCHODKY A MATOVIČOVA VLÁDA NAKUPUJE ZBRANE ZA MILIÓNY

Ľuboš Blaha: Všetky tieto milióny mohli ochrániť stovky zamestnancov pred hromadným prepúšťaním, ktoré práve teraz plánuje vláda na pošte či na železniciach. Ale nie. Vláda nemá peniaze na ľudí, no zároveň ide vyhodiť 150 miliónov na vojenskú techniku.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 14.01.2021

Ľuboš Blaha na svojom Facebooku komentoval situáciu okolo nákupu rádiolokátorov z Izraela, o ktorých dnes informoval minister obrany SR Jaroslav Naď. „Matovičova vláda odsúhlasila nákup izraelských vojenských radarov za 150 miliónov eur," napísal na sociálnej sieti. 

ČÍTAJTE TIEŽ: NAĎ NAKÚPI IZRAELSKÉ 3D RÁDIOLOKÁTORY ZA VIAC AKO 148-MILIÓNOV

Svoj príspevok na sociálnej sieti rozdelil na jednotlivé body, v ktorých vyzdvihuje súčasný stav Matovičej vlády a jej prioritu dávať peniaze na pre Blahu nepodstatné veci. Namiesto toho, aby sa dostupné financie použili na zlepšenie zhoršujúcej sa situácie s pandémiou Covid-19, Naď a Matovič idú nakupovať radary v hodnote takmer 150-miliónov eur. V závere svojho príspevku odkázal ministrovi obrany, aby zo svojej funkcie odstúpil.

Ľuboš Blaha: 

1. Toto je najvyššia priorita štátu v čase, kedy zdravotníctvo padá na ústa, v tisíckach umierajú ľudia a Slovensko je v bezprecedentnej sociálno-ekonomickej kríze. Radary!

2. Verejné financie smerujú ku kolapsu a oni nakupujú zbrane.

3. Mimochodom, Matovičova vláda šmahom ruky zobrala tých istých 150 miliónov deťom na obedy zadarmo či seniorom na trináste dôchodky.

4. Tých istých 150 miliónov mohlo ísť na pandemické PN-ky či OČR-ky, aby ľudia nestrácali na tom, že musia ostať doma. Mohli ísť na štátnu pomoc poškodeným sektorom. Mohli ísť na sociálnu pomoc.

5. Všetky tieto milióny mohli ochrániť stovky zamestnancov pred hromadným prepúšťaním, ktoré práve teraz plánuje vláda na pošte či na železniciach.

6. Ale nie. Vláda nemá peniaze na ľudí, no zároveň ide vyhodiť 150 miliónov na vojenskú techniku.

7. V tejto krízovej situácii ide o prejav takej hroznej neľudskosti, že zodpovedný minister obrany Jaroslav Naď by mal okamžite odstúpiť už len za tú drzosť, že niečo podobné navrhol.

8. Na ľudí peniaze nemajú, na zbrane áno. Toto je krutá facka pre všetkých Slovákov! Vrchol cynizmu!
Minister Naď – odstúpiť! Ale že fofrem!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.