DIPLOMATI PODPORUJÚ PRÁVA LGBTI

Signatármi iniciatívy sú okrem 37 zastupiteľských úradov akreditovaných pre Slovenskú republiku aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Foto ARCHÍV EP
Dátum 23.07.2020

BRATISLAVA 23. júla (SITA/extraplus.sk) – Diplomatická komunita podporuje práva LGBTI+ osôb. Diplomati v spoločnom stanovisku zdôrazňujú, že každý človek si zaslúži bezpečné prostredie bez násilia a obťažovania. Podporujú tiež zásady Charty základných práv Európskej únie, ktorá zakazuje diskrimináciu na základe sexuálnej orientácie. Agentúru SITA o tom informoval Ondrej Križko z Veľvyslanectva Holandského kráľovstva na Slovensku.

Signatári stanoviska uznávajú prínosy LGBTI+ osôb pre spoločnosť a vítajú úsilie ochrániť ľudské práva každého občana v Slovenskej republike, vrátane týchto osôb. Zároveň povzbudzujú k tolerancii a rešpektu voči všetkým v spoločnosti. „Inkluzívna a rozmanitá spoločnosť založená na rovnosti, úcte a slobode prospieva všetkým,“ uvádzajú.

Diplomatická komunita zároveň upozorňuje, že vďaka podpore a presadzovaniu ľudských práv každého jednotlivca sú krajiny konkurencieschopnejšie a úspešnejšie. Dokážu tiež viac čeliť lokálnym a globálnym problémom dnešného sveta.

Signatármi iniciatívy sú okrem 37 zastupiteľských úradov akreditovaných pre Slovenskú republiku aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Spoločné stanovisko diplomatickej komunity vzniklo pri príležitosti nadchádzajúceho desiateho ročníka Dúhového Pride Bratislava. Cieľom danej iniciatívy je snaha podporiť LGBTI+ komunitu na Slovensku a zároveň chrániť a brániť ľudské práva všetkých ľudí.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.