DIPLOMATICKÝ PREŠĽAP ČAPUTOVEJ

Smetisko nie je prezidentský úrad

Foto Michal Svítok/TASR
Dátum 10.04.2019

Ešte síce nie je v úrade, ale už je zvolená. Jej návštevy teda majú politickú váhu, pretože či sa jej to páči alebo nie, ona do cudziny neprichádza ako bežná turistka. A ak si to neuvedomuje, je to tragédia pre slovenskú zahraničnú politiku. 

A hádajte, koho v Česku navštívila. Opozičného poslanca Schwarzenberga z TOP 09. To je ako z rozprávky o princovi a spiacej krásavici. Akurát v tomto prípade došla kandidátka ESET-u navštíviť spiaceho krásavca. 

DETINSKÁ POMSTA MILOŠOVI ZEMANOVI?

Diplomaticky je to ťažký fail. Nestretla sa najskôr s prezidentom, predsedom vlády, predsedom parlamentu. Stretla sa najskôr s predstaviteľom opozície, čo je hrubý zásah do českej politickej scény. 

Buď je to detinská pomsta Milošovi Zemanovi za to, že ju nepodporil v kampani, alebo je to frčka do nosa vládnym českým predstaviteľom, lebo nie sú dostatočne slniečkoví, ako si želajú sponzori našej blondíny. 

V oboch prípadoch ide politicky doslova o obscénne gesto.

ŤAŽKÁ SEDLAČINA

Rád by som sa ospravedlnil českým priateľom za túto "sedlačinu" - musíte to chápať tak, že to dievča sa doteraz zaoberalo len smetiskami, takže ju to prirodzene tiahne k tým, čo sú už dávno na smetisku dejín - feudáli a liberáli.

Treba to brať s humorom. Nič iné nám neostáva. Takýchto "sedlačín" si ešte užijeme. 

NECHCETE SI JU TAM NECHAŤ, PŘÁTELÉ? 

Priatelia z Česka a nemohli by ste si ju v Prahe nechať? Nemohli by sme si vymeniť prezidentov? 

Vy nám dáte Miloša Zemana, skúseného a múdreho tradičného sociálnodemokratického politika, ktorý sa nebojí povedať pravdu na plné ústa. 

A my vám dáme Čaputovú, autorku vynikajúcich liberálnych brožúrok o smetiskách, ktoré financovala Nadácia otvorenej spoločnosti.