DISKRIMINÁCIA NEZAOČKOVANÝCH FRANCÚZOV VSTÚPILA DO PLATNOSTI!

Obyvatelia Francúzska sa od pondelka musia preukázať tzv. covidpasom aj pri vstupe do reštaurácií, či kaviarní, i v diaľkovej doprave. Covidové certifikáty sú vo Francúzsku povinné od 21. júla pri návšteve múzeí, divadiel či kín. 

Foto SITA/AP
Dátum 09.08.2021

Obyvatelia Francúzska sa od pondelka musia preukázať tzv. covidpasom aj pri vstupe do reštaurácií, či kaviarní, i v diaľkovej doprave. Informovala o tom agentúra DPA. Covidové certifikáty sú vo Francúzsku povinné od 21. júla pri návšteve múzeí, divadiel či kín. Obyvatelia krajiny takýto preukaz získajú na základe úplnej zaočkovanosti schválenými vakcínami, prípadne, ak prekonali nákazu koronavírusom, alebo majú negatívny výsledok testu.

Opatrenie bude v platnosti do polovice novembra a vzťahuje sa na všetky osoby vo veku od 18 rokov, píše DPA. Pre mladistvých vo veku 12 až 17 rokov budú covidpasy vyžadované od 30. septembra. Legislatíva zároveň všetkým zdravotníckym pracovníkom nariaďuje dať sa do 15. septembra povinne zaočkovať. Opatrenie zavádzajúce povinné covidpasy schválila minulý týždeň Francúzska Ústavná rada - najvyššia inštitúcia súdnej moci v krajine. Francúzsky parlament tento zákon prijal koncom júla.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran v nedeľu pre denník Le Parisien povedal, že niektoré z opatrení nebudú také prísne, ako vláda pôvodne plánovala. Negatívny test na koronavírus bude mať platnosť 72 hodín, namiesto pôvodných 48 hodín, píše DPA. Akceptované budú aj samotesty v prípade, že budú absolvované pod odborným dohľadom. Viac ako 200.000 ľudí vo Francúzsku počas uplynulého víkendu vyjadrovalo nespokojnosť s novými opatreniami týkajúcimi sa covidpasov. Takéto protesty sa konali už štvrtý týždeň v reakcii na kroky tamojšej vlády.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.