DJOKOVIČ: NEVERÍM MÉDIÁM! ŠÍRIA KLAMSTVÁ A PROPAGANDU, KTORÁ VYHOVUJE ELITE!

Novak Djokovič, srbský tenista: Neznášam, keď sa šíria lži. Som na to zvyknutý zo svetových i domácich médií. Slobody v nich je čoraz menej. Informačný systém sa vydal smerom, ktorý už nemá správne základy. 

Foto Facebook/Novak Djokovič
Dátum 18.11.2021

Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič sa v rozhovoroch s novinármi počas prestížneho turnaja Masters v Paríži rozhovoril o svojom vzťahu k médiám a o ich vplyve.

„Nie, nečítam noviny. Žiadne aplikácie, ani tlačené vydania. Správy nepozerám už niekoľko rokov,“ rozhovoril sa dvadsaťnásobný grandslamový šampión.

"Keďže však fungujem na sociálnych sieťach, dostávam sa, samozrejme, ku všetkým informáciám. Nemôžem sa predsa tváriť, že sa ma nič netýka. Som človek s emóciami. Záleží mi na obhajovaní skutočných hodnôt, spravodlivosti a pravdy," dodal Djokovič.

„Áno, aj ja sa mýlim. No neznášam, keď sa šíria lži. Som na to zvyknutý zo svetových i domácich médií,“ oprel sa Djokovič do súčasnej žurnalistiky. Uvádza sa to na www.sport.pravda.sk.

„Slobody v nej je čoraz menej. Informačný systém sa vydal smerom, ktorý už nemá správne základy. Vytvára sa akási propaganda. Tá vyhovuje elite, určitej skupine ľudí. Ani to mi však nezabráni obhajovať veci, ktoré považujem za správne,“ uzavrela tému 34-ročná srbská legenda.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.