DJOKOVIČ SA VZBÚRIL, ZAKLADÁ NOVÚ ORGANIZÁCIU PRE PROFESIONÁLNYCH TENISTOV

Srbský tenista odstúpil z hráčskej rady ATP. Organizácia, ktorú zakladá, má poskytnúť hráčom nezávislú samosprávu, ktorá bude priamo reflektovať ich potreby a problémy.

Foto Archív
Dátum 30.08.2020

BELEHRAD 30. augusta (SITA/extraplus.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič odstúpil z hráčskej rady ATP, rovnako aj Kanaďan Vasek Pospisil. Obaja chcú zastupovať záujmy tenistov v novej organizácii Professional Tennis Players Association (PTPA). Podľa Novaka Djokoviča a Vaseka Pospisila PTPA nemá ambície nahradiť ATP, ale poskytnúť hráčom nezávislú samosprávu, ktorá bude priamo reflektovať ich potreby a problémy.

Roger Federer, Rafael Nadal a ďalší členovia hráčskej rady Asociácie tenisových profesionálov sa vyslovili proti tomuto kroku. Proti nápadu Djokoviča, ktorý odstúpil z pozície predsedu hráčskej rady Asociácie tenisových profesionálov, sa ohradili aj ATP Tour, WTA Tour, organizátori grandslamových turnajov a ďalšie riadiace orgány „bieleho športu“, ktorí v spoločnom stanovisku uviedli: „Momentálne je čas na ešte väčšiu spoluprácu, nie na rozdeľovanie sa.“

Novú organizáciu PTPA by okrem spolupredsedov Djokoviča a Pospisila mali riadiť až deviati správcovia, pričom všetci by mali byť aktívni hráči. „Nič nebojkotujeme ani neorganizujeme paralelné podujatia. Samozrejme, rád by som mal po svojom boku Rogera, Rafu a ďalších, ale rozumiem, niektorí z nich majú odlišné názory a nemyslia si, že na také niečo nadišiel vhodný čas,“ poznamenal 33-ročný Srb po sobotňajšom víťazstve na turnaji Western & Southern Open, ktorý sa tento rok pre pandémiu koronavírusu presunul zo Cincinnati do dejiska US Open New Yorku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.