DJOKOVIČA ZADRŽALI IMIGRAČNÉ ÚRADY - SKONČIL VO VÄZENÍ

Novakovi Djokovičovi hrozí vyhostenie z krajiny a neúčasť na Australian Open, kde mal obhajovať titul. Zrušenie víz tiež znamená, že nebude môcť tri roky vstúpiť do Austrálie. Svetová jednotka by mala byť vo väzbe do nedele rána, kedy ho čaká vypočúvanie na federálnom súde v Melbourne. 

Foto SITA/AP
Dátum 15.01.2022

Srbskému tenistovi a lídrovi svetového rebríčka už v piatok zrušili druhýkrát vízum, no zadržali ho až na druhý deň po tom, čo hovoril s imigračným úradom. Novak Djokovič by mal byť vo väzbe do nedele rána, kedy ho čaká vypočúvanie na federálnom súde v Melbourne. 

Svetová tenisová jednotka sa odvolala po tom, čo mu po druhýkrát zrušil vízum austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Vyzerá to teda tak, že nebude môcť hrať na grandslamovom turnaji Australian Open. Prostredníctvom právnika požiadal o súdny príkaz na zabránenie jeho deportácie. Hawke vyhlásil Djokovičove vstupné víza za neplatné. Zdôvodnil to „zdravotnými dôvodmi, pre zachovanie poriadku a na základe toho, že je to verejnom záujme“. 

Novakovi Djokovičovi hrozí vyhostenie z krajiny a neúčasť na Australian Open, kde mal obhajovať titul. Zrušenie víz tiež znamená, že nebude môcť tri roky vstúpiť do Austrálie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.