DO BASY! KRIČALI ĽUDIA NA PROTESTE PROTI MATOVIČOVEJ VLÁDE

V sobotu sa pred Úradom vlády zišli stovky ľudí, ktorí sú nespokojní s ničivými dopadmi Matovičových rozhodnutí na slovenská ekonomiku

Foto FACEBOOK
Dátum 27.06.2020

S vládou Igora Matoviča je nespokojných čoraz viac ľudí. Prísne opatrenia v súvislosti s koronavírusom tvrdo zasiahli slovenskú ekonomiku. Tá sa čoraz viac prepadá, ľudia prichádzajú o prácu, v obchodoch platia stále viac. Aj preto sa v sobotu v Bratislave zišli pred Úradom vlády na Námestí slobody a pred prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave stovky protestujúcich. Niektorí si so sebou priniesli slovenské vlajky, iní aj transparenty. "Do basy!" kričal dav Matovičovi počas zhromaždenia.

Medzi rečníkmi vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady Anton Hrnko (SNS). "Keď sme v roku 1993 zakladali suverénne Slovensko, ani by nás nenapadlo, že sa k moci dostanú takíto ľudia," tvrdil vo svojom príhovore. Pokračoval v kritike premiéra v rámci riešenia maďarskej otázky, hovoril aj o zahraničnej politike Slovenska. Hrnka sa však počas prejavu dostal do potýčky so skupinkou protestujúcich. "Vy ste bozkávali izraelskú vlajku," obviňovali ho. Hrnko sa ich márne snažil presvedčiť, že tak nespravil – vlajku Izraela totiž bozkával Andrej Danko.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne