DO DRUHÉHO KOLA VOLIEB POSTUPUJÚ BABIŠ A PAVEL

Podľa doteraz sčítaných výsledkov by vyhral druhé kolo volieb Babiš so ziskom takmer 37 percent hlasov. Za ním nasleduje zatiaľ Pavel s približne 33,5 percentami.

Foto sita/ap
Dátum 14.01.2023

Po sčítaní vyše 80 percent hlasov postupujú do druhého kola českých prezidentských volieb Andrej Babiš a Petr Pavel. TASR o tom informuje podľa predbežných výsledkov, ktoré zverejnila spravodajská televízia ČT24. Podľa doteraz sčítaných výsledkov by vyhral druhé kolo volieb Babiš so ziskom takmer 37 percent hlasov. Za ním nasleduje zatiaľ Pavel s približne 33,5 percentami. Podľa politológov sa však ešte poradie na prvých dvoch miestach môže zmeniť. Druhé kolo prezidentských volieb sa uskutoční o dva týždne, 27. a 28. januára.

Na treťom mieste je zatiaľ Danuše Nerudová s približne 13,7 percentami hlasov. Pavel Fischer, ktorý má zatiaľ 6,5 percenta hlasov, už avizoval, že v druhom kole podporí kandidáta, ktorý bude stáť proti Babišovi. Na piatom mieste je zatiaľ Jaroslav Bašta, ktorý má približne 4,5 percenta. Marek Hilšer a Karel Diviš majú menej ako tri percentá hlasov. Okolo pol percenta zatiaľ získal Tomáš Zima. Volebná účasť dosiahla zrejme okolo 67 percent, čo je viac ako v predchádzajúcich prezidentských voľbách v roku 2018, uvádza ČT 24. Občania Českej republiky si mohli v piatok a v sobotu voliť v prvom kole volieb nového prezidenta alebo prezidentku. Volebné miestnosti sa zatvorili o 14.00 h. Svoj hlas mohlo odovzdať 8,3 milióna oprávnených voličov, o ktorých priazeň sa uchádzali ôsmi prezidentskí kandidáti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.