DO GRODNA A BRESTU BEZ VÍZ NA 10 DNÍ

Týka sa to turistov, prichádzajúcich na územie Bieloruska automobilovou a železničnou dopravou cez kontrolné miesta

Foto archív
Dátum 10.01.2018

BRATISLAVA 10. januára (Extra plus) - Od 1. januára 2018 majú zahraniční turisti možnosť navštíviť Národný park Bielovežský prales i Augustovský kanál a priľahlé územia do 10 dní bez víz. Predtým sa mohli v Bielovežskom pralese nachádzať tri a na území Augustovského kanála päť dní.

Nové pravidlá bezvízového vstupu umožňujú záujemcom o návštevu Národného parku Bielovežský prales zavítať aj do Brestu a priľahlých častí Brestskej oblasti. Počas cesty k Augustovskému kanálu majú možnosť navštíviť zase Grodno a Grodniansku oblasť.

Bezvízovú návštevu týchto území môžu využiť všetci záujemcovia pod podmienkou zakúpenia zájazdu od cestovných kancelárií. Pobyt cudzieho štátneho príslušníka závisí od konkrétneho zájazdu, ale nesmie presiahnuť 10 dní. Týka sa to turistov, prichádzajúcich na územie Bieloruska automobilovou a železničnou dopravou cez kontrolné miesta zriadené v súlade s novými pravidlami 10-dňového bezvízového vstupu.

Na bezvízový pobyt musia mať cudzinci pri sebe pas a doklad, oprávňujúci ich na návštevu príslušnej oblasti. Týka sa to občanov 77 krajín vrátane Slovenska.

Podrobnejšie informácie o pravidlách 10-dňového bezvízového pobytu možno nájsť na oficiálnej stránke Národného parku Bielovežský prales, na stránke Grodnovisafree aj na stránke Veľvyslanectva Bieloruskej republiky v Slovenskej republike.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.