DOKLAD O NEGATÍVNOM TESTE BUDÚ MÔCŤ POŽADOVAŤ AJ OBCHODY

Úrad verejného zdravotníctva rozhodol, že od 2. novembra si budú môcť zamestnávatelia obchodov požadovať certifikát o negatívnom teste na COVID-19. 

Foto TASR
Dátum 31.10.2020

Úrad verejného zdravotníctva rozhodol, že od 2. novembra budú môcť zamestnávatelia obchodov požadovať certifikát o negatívnom teste na COVID-19. Hygienici toto rozhodnutie oznámili v piatok, pár hodín pred začiatkom víkendového celoplošného testovania. Informujú Hospodárske noviny. 

V praxi to znamená, že od piatej hodiny ráno 2. novembra sa bude môcť vôjsť do obchodu len s potvrdením o negatívnom teste. Obchodníci budú mať právo vypýtať si tento doklad. Pokiaľ sa ním človek nepreukáže, z obchodu ho môžu vyhodiť a zakázať mu prístup. Vstup do obchodu bude umožnený len ľudom, ktorí sa zúčastnili celoplošného testovania, alebo iného testu, ktorý vyšiel negatívne. 

Obyvatelia získajú po absolvovaní plošného testovania certifikát s výsledkom. Tieto nariadenia zatiaľ budú v platnosti do 9. novembra do 1:00 ráno. Nové pravidlá sa však nebudú vzťahovať na obyvateľov, pre ktorých platia výnimky a na plošnom testovaní sa zúčastniť nemusia. 

Do tejto skupiny patria deti do desať rokov, osoby s poruchou autistického spektra, onkologickí pacienti či pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav. V týchto prípadoch sa musia preukázať potvrdením od lekára namiesto negatívneho testu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.