DONECK STANOVIL SVOJE HRANICE

Zákon vraj nezabúda na ľudí, ktorí žijú na území dočasne kontrolovanom Ukrajinou

Foto archív
Dátum 29.11.2019

DONECK 29. novembra (TASR/Extra plus) - Parlament Doneckej ľudovej republiky (DĽR) na Ukrajine v piatok oficiálne ustanovil svoje štátne hranice na základe administratívneho vyčlenenia tohto separatistického regiónu zo začiatku roka 2014. Oznámil to predseda ľudovej rady DĽR Vladimir Biďovka.

"Tento zákon nezabúda na ľudí, ktorí žijú na území dočasne kontrolovanom Ukrajinou. Z tohto dôvodu bola ustanovená hranica územia Doneckej oblasti, ktorá existovala v roku 2014," vyhlásil Biďovka, ktorého citovali miestne médiá.

"Hranice DĽR povedú pozdĺž záujmovej oblasti v súlade s minskými dohovormi až dovtedy, kým sa vyrieši donbaský konflikt," zdôraznil Biďovka podľa tlačovej agentúry TASS.

"Daný zákon definuje štátne hranice DĽR a určuje spôsoby ich kontroly," povedal Vitalij Kravec, predseda výboru pre bezpečnosť a obranu, ktorý inicioval návrh predmetného zákona.

So zámerom ukončiť násilnosti na východnej Ukrajine začali ruskí, ukrajinskí, francúzski a nemeckí lídri takzvaný minský rokovací proces, ktorý vyústil do schválenia balíka dohôd o mierovom riešení situácie v Donbase. Opatrenia rátajú s udelením špeciálneho štatútu pre Donbas a amnestiami pre tých, ktorí sa zúčastnili na tomto ozbrojenom konflikte.