DOSŤ BOLO MATOVIČA!

AKTUALIZOVANÉ+VIDEO: Pred Úradom vlády SR protestujú nespokojní Slováci, prišli povedať premiérovi, že dosť bolo likvidácie ekonomiky SR ako aj životov obyčajných občanov. Polícia použila slzotvorný plyn voči protestujúcim!

Foto EXTRA PLUS
Dátum 17.10.2020

Pred Úradom vlády SR protestujú tisícky nespokojných Slovákov. Prišli povedať premiérovi, že dosť bolo likvidácie ekonomiky SR ako aj životov obyčajných občanov. Protestujú najmä proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády. Z davu sa ozývajú vulgárne nadávky na adresu predsedu vlády Igora Matoviča. Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu úradu vlády prehodiť aj svetlice. Policajti zatiaľ nezasiahli. V úvode zhromaždenia vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady SR Peter Marček, očakáva sa taktiež príchod členov opozičnej strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.

Bratislavskí policajti v súvislosti so sobotným zhromaždením futbalových fanúšikov v hlavnom meste pripravili bezpečnostné opatrenia. Dopravní policajti monitorovali dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislave. Ak osoby porušia opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR, okresné úrady ich môžu sankcionovať do výšky 1659 eur, v blokovom konaní do 1000 eur, upozorňuje polícia.   Účastníkom pripomína, že ak sa zhromaždenia zúčastní osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19, ktorá nedodržiava karanténu, dopúšťa sa trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Trestná sadzba je v tomto prípade štyri až desať rokov odňatia slobody.  "V prípade spáchania útoku na verejného činiteľa zo strany účastníkov zhromaždenia je možné uložiť za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov," uviedli policajti.

PRIPÁJAME VIDEO: 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.