DRAXLER: ŠKOLSTVO ZAŽILO ÚPLNÚ KATASTROFU - MINISTER BY SI ZASLÚŽIL ZOPÁR FACIEK

Počas uzavretia škôl úplne stratilo vyše 52-tisíc detí kontakt so školou a s vyučovaním, neučili sa a neboli ani v kontakte s učiteľmi, minister si zatiaľ spokojne sedel na svojej stoličke.

Foto TASR
Dátum 22.09.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 22. septembra 2020.

ŠKOLSTVO ZAŽILO ÚPLNÚ KATASTROFU. NIE JE TO ANI NA VYHADZOV, ALE DOSLOVA NA ZOPÁR FACIEK MINISTROVI.

Ten si spokojne sedí na svojej stoličke. 

V uplynulých dňoch zverejnili takmer partizánskym spôsobom ľudia z analytickej jednotky ministerstva školstva šokujúce čísla: počas zavretia škôl na jar až 52 tisíc detí úplne stratilo kontakt so školou a s vyučovaím. Proste sa neučili, neboli v kontakte s učiteľmi. 128 tisíc žiakov sa neučilo online, skôr pracovali formou akoby domácich úloh. To je extrémny výpadok z vyučovacieho procesu. Vedenie ministerstva sa pritom tieto čísla pokúsilo zatajiť a pustilo sa do boja s vlastnými analytikmi (ten boj začal už skôr, keď si tam dosadili, ako inak, vlastnú riaditeľku). Analytici čísla napriek tomu proti vôli vedenia dali von. Len to zodpovedá tomu, na čo sa ľudia z rezortu sťažovali už na jar. Napríklad telekomunikační operátori vtedy zareagovali úplne príkladne a pripravili spôsob, ako aspoň deťom zo sociálne vylúčeného prostredia dodať voľné dáta, aby mohli byť v kontakte so školou. Nezrealizovalo sa to čisto zlyhaním ministerstva.

Školy sa takisto sťažovali na to, že z ministerstva dostávajú len ťažkopádne, občasné usmernenia, čo majú vlastne v kríze robiť. Ministerstvo ich v tom nechalo len tak plávať. Ako inak, minister je nielen usvedčený plagiátor, je to vyslovene ťuťko, ktorý je odborne úplne mimo a pracovitosť mu tiež chýba.
Ako sa mohol na svoj post vôbec dostať? Médiá. Pred voľbami som upozorňoval, že školský program SaS obsahuje doslova bludy. Napríklad na jednom mieste sľúbil zlúčením niektorých organizácií podriadených ministerstvu dosiahnuť ročnú úsporu 20 miliónov eur. Lenže oni ani na celý svoj chod nespotrebujú 20 miliónov !!!, niežeby ste takú sumu dokázali ušetriť. Jednoducho, Brani kdesi videl tabuľky, kde boli tieto organizácie aj s eurofondovými peniazmi, ktoré cez ne tečú, a prečítal si to tak, že oni toľko spotrebujú na svoj chod. Ale napriek týmto kapitálnym hlúpostiam niektoré médiá program označovali za veľmi prepracovaý, nikto "Braniho" kvôli jeho nezmyslom nekonfrontoval. Ale ono to neprekvapuje. SaS je strana, ktorá zrodila Igora aj štýl politiky, kde sa čelní predstavitelia hlavne prezentujú cez milión selfíčiek. Igor to len potom dotiahol do extrému. Prešli cez ňu ľudia, ktorí diskusie o školstve riadne zdevastovali, ako Nicholsonová a Poliačik. Vždy do budem opakovať: veľa vecí v tejto krajine sa riadi nie najšťastnejšie, ale úplnou zvrhlosťou je, keď tou nekompetentnosťou necháte trpieť deti. To sa deje v toto prípade.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.