DRUCKER: KOMU SA NA SLOVENSKU NEPÁČI, MÔŽE ODÍSŤ ŽIŤ DO RUSKA!

Tomáš Drucker, predseda Dobrá voľba: Dohodu s USA má 23 ďalších krajín a žiadna z nich nestratila suverenitu. 73 krajín má, naopak, zmluvu s Ruskom. My sme sa rozhodli kam chceme patriť. SR patrí do západno-euroatlantických štruktúr. Sme poslednou krajinou na východnej hranici, v tomto geografickom priestore, ktorá zmluvu nemá.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 07.02.2022

Je nešťastné, že k uzatváraniu obrannej dohody medzi Slovenskom a Spojeným štátmi americkými dochádza práve v čase napätia medzi Ruskom a Ukrajinou. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to skonštatoval predseda strany Aliancia - Szövetség Krisztián Forró. Doplnil, že keby sa záležitosť riešila v inom období, pravdepodobne by nevzbudzovala také silné emócie.

„Táto obranná zmluva je určite dobrá, keby sme boli v parlamente, tak by sme zahlasovali za túto zmluvou," povedal Forró s tým, že podobnú zmluvu s USA majú aj okolité štáty. S týmto argumentom súhlasí aj predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. „Má to 23 ďalších krajín," uviedol s tým, že žiadna z nich nestratila suverenitu. Zároveň Drucker povedal, že 73 krajín má, naopak, zmluvu s Ruskom. „My sme sa rozhodli kam chceme patriť," zdôraznil Drucker s tým že SR patrí do západno-euroatlantických štruktúr. „Sme poslednou krajinou na východnej hranici, v tomto geografickom priestore, ktorá zmluvu nemá," pripomenul. Zároveň Drucker povedal, že komu sa na Slovensku nepáči môže ísť žiť do Ruska!

Podľa šéfa KDH Milana Majerského mal zmluvu posúdiť Ústavný súd SR. V prípade, že by bolo jeho hnutie v parlamente, by však podľa neho po preverení dohody zo strany ÚS SR tento dokument podporili. „Aj tá interpretačná doložka zo strany USA jasne hovorí, že budú rešpektovať všetky zákony, predpisy a Ústavu SR," povedal.

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík označil zmluvu za nevýhodnú. „Keď ju porovnáte so zmluvami, ktoré majú iné štáty, napríklad Maďarsko, tak tá zmluva je fakt oveľa nevýhodnejšia," skonštatoval Uhrík. Zároveň povedal, že SR zmluvu nepotrebuje. „Lebo sme členmi Severoatlantickej aliancie. Ak nás má aliancia ochrániť, tak načo nám sú tu navyše nejaké americké základne," opýtal sa poslanec. Dodal, že preto, že zmluva je nevýhodná a dokonca nebezpečná je jeho hnutie proti nej.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.