DRUCKER: KRAJČÍ MÁ TAJNÝ ZOZNAM VYVOLENÝCH NA OČKOVANIE

Drucker: Vláda je vzorom papalášstva, obhajovania nehoráznych výnimiek a nedodržiavania pravidiel, ktoré zaviedol premiér a jeho ľudia. Od špičiek OĽANO na svadbe bez rúšok, predsedu parlamentu, čo vozí kamarátky do lekárne, cez neuveriteľnú výnimku pre vicepremiéra Holého.

Foto SITA
Dátum 12.01.2021

Zdá sa, že Cibulková nebola osamotená, ktorá dostala prednostné očkovanie. Napriek tomu, že Ministerstvo zdravotníctva SR zásadne odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. Rezort to považuje za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii. Rezort bude s nemocnicami preverovať, či sa neporušovali alebo ďalej neporušujú postupy a pravidlá očkovania. "Ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice," konštatovala hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová. Ministerstvo zdôraznilo, že ak sa nastavený systém porušoval, ide o individuálne zlyhanie, ako v stanovisku uviedla aj Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre, kde zaočkovali Dominiku Cibulkovú spolu s jej manželom.

Na sociálnej sieti v tejto súvislosti bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker uviedol, že disponuje informáciou, že mimo poradia boli zaočkovaní mnohí ľudia z ministerstva zdravotníctva a iných rezortov a úradov. „Vytvorili si zoznamy vyvolených. Vyzývam ministra Krajčího, aby okamžite zverejnil mená, prešetril a vyvodil zodpovednosť.  Považujem to za obrovský škandál zo strany vedenia rezortu. Zvlášť po včerajšej reakcii na rovnako absolútne amorálne predbiehanie sa Dominiky Cibulkovej, či akejkoľvek inej celebrity, ktoré ministerstvo zdravotníctva považuje „za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii.“ Súhlasím. Ale zo strany ministra Krajčího je to obyčajné pokrytectvo. Ukazuje sa, že to bola bežná prax vo viacerých nemocniciach a predbehli sa mnohí.

Som zvedavý, či sa aj teraz bude premiér Matovič pohoršovať nad porušovaním pravidiel. Vláda je totiž vzorom papalášstva, obhajovania nehoráznych výnimiek a nedodržiavania pravidiel, ktoré zaviedol premiér a jeho ľudia. Od špičiek OĽANO na svadbe bez rúšok, predsedu parlamentu, čo vozí kamarátky do lekárne, cez neuveriteľnú výnimku pre vicepremiéra Holého z testovania až po premiérovu internetovú anketu o tom, či sa má v očkovaní predbehnúť jeho vlastná rodina. Smejete sa drzo ľuďom do tváre a tvárite sa ako moralisti. Realita je taká, že ste obyčajní pokrytci, ktorí v porušovaní pravidiel idú tým najhorším príkladom“, skonštatoval Tomáš Drucker.

„Považujem za nesprávne očkovať niekoho, kto nespĺňa kritériá“, povedal námestník pre zdravotnú starostlivosť v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch Alexander Mayer. Reagoval tak na prípad tenistky Dominiky Cibulkovej. "Uvedomujem si citlivosť celého prípadu a ako námestník pre zdravotnú starostlivosť preberám zaň plnú zodpovednosť," zdôraznil s tým, že sa s tenistkou nepozná a nie je pravda, že by ju v piatok (8. 1.) sprevádzal pri očkovaní. Mayer ďalej informoval, že vedúceho pracoviska vakcinačného centra požiadal o optimalizáciu všetkých procesov očkovania, aby do budúcna prišlo k zamedzeniu akýchkoľvek pochybení. Z 261 prihlásených zdravotníkov na očkovanie sa 8. januára 21 nedostavilo. "Preto bolo snahou vedúceho pracovníka očkovacieho centra zohnať 21 osôb, ktoré by sa dali zaočkovať, čo sa mu v ten deň aj podarilo a žiadna z vakcín nebola znehodnotená," doplnil. Mayer skonštatoval, že doteraz bolo na tomto pracovisku zaočkovaných viac ako 1700 ľudí, pričom od 29. decembra 2020 tamojší vakcinačný tím očkuje v priemere 260 ľudí denne.

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.