DRUCKER: ZODPOVEDNOSŤ ZA ŽALOBY PODNIKATEĽOV NA ESĽP PONESIE HEGER

Podľa lídra strany Dobrá voľba vláda už rok sľubuje, že s odškodňovacím zákonom pre podnikateľov príde, ale nič sa neudialo. 

Foto sita/ľudOVÍT VANIHER
Dátum 09.06.2021

Zodpovednosť za žaloby zo strany Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) z dôvodu pandémie a lockdownu ponesie podľa predsedu strany Dobrá voľba Tomáša Druckera súčasný premiér Eduard Heger (OĽaNO). Dôvodom je podľa Druckera absencia odškodňovacieho zákona pre podnikateľov. Drucker to povedal počas dnešnej tlačovej besedy pred Úradom vlády.

„Je najvyšší čas, aby ste zasiahli, pán premiér. Lebo nestačia len metafory a krasorečenia, ale treba konať. Celý problém, ktorý máme na Slovensku, je z jedného jediného dôvodu. Z pomstychtivosti Igora Matoviča (OĽaNO - pozn. SITA) a žabomyších vojen medzi Matovičom a Sulíkom (Richard Sulík, SaS – pozn. SITA). Ale z toho sa podnikatelia naozaj ani trošku nenajedia,“ povedal Drucker.

Šéf strany Dobrá voľba poukázal na to, že minulý týždeň bola voči Slovensku podaná prvá žaloba podnikateľov na ESĽP. Reaguje na lockdown, ktorý bránil časti podnikateľov v práci. „Som absolútne šokovaný z toho, ako nikto nekričí. Ako sú všetci ticho a s naším odškodňovacím zákonom pre našich podnikateľov, pre ľudí, ktorí mnohí utrpeli v dôsledku pandemických opatrení sa nič nedeje,“ dodal Drucker. Sklamaný je aj z toho, že za podnikateľov žiadna koaličná strana nebojuje.

Podľa lídra strany Dobrá voľba vláda už rok sľubuje, že s odškodňovacím zákonom pre podnikateľov príde, ale nič sa neudialo. „Podnikatelia sú tí, ktorí prevzali na seba mnohé riziká a rozhodli sa, že si chcú zarobiť a zamestnávať ľudí. Sú to ľudia, ktorí prinášajú zdroje a peniaze nášmu rozpočtu na to, aby sme mali dobré zdravotníctvo a sociálnu starostlivosť,“ povedal Drucker.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.