DUDA: POVINNÉ OČKOVANIE MÔŽE SPÔSOBIŤ NEPOKOJE

Poľský prezident odmieta povinné očkovanie, išlo by podľa neho o prekročenie červenej čiary, ktorú si Poľsko nemôže dovoliť prekročiť.

Foto sita/ap
Dátum 31.08.2021

Poľský prezident Andrzej Duda pred začiatkom nového školského roka uviedol, že je proti povinnému očkovaniu. Informovala o tom v pondelok agentúra PAP. Podľa Dudu by zavedenie povinnej vakcinácie znamenalo prekročenie červenej čiary, ktorú si Poľsko nemôže dovoliť prekročiť.

"Som proti povinnému očkovaniu. Verím, že by to mohlo spôsobiť nepokoje," povedal Duda s tým, že dať sa zaočkovať je podľa neho osobnou voľbou každého jednotlivca. "Každý by mal byť zodpovedný za svoje vlastné činy," dodal prezident.

Andrzej Duda sa vyslovil proti povinnému očkovaniu tesne po zasadnutí vládnej komisie, ktorá sa venovala pandémii koronavírusu v kontexte začiatku nového školského roka. V Poľsku panujú obavy, že návrat miliónov detí do tried by mohol mať za následok výrazný nárast počtu nových prípadov. Podľa Dudu by rozhodnutie, či dať zaočkovať svoje dieťa, mali urobiť iba rodičia.

"Musíme vytvoriť také podmienky, aby mal každý občan prístup k očkovacej látke. To je povinnosťou štátnych orgánov, nemôžu však nikoho nútiť," povedal poľský prezident. Podľa Andrzeja Dudu môže vláda jedine povzbudzovať k očkovaniu formou osvetových kampaní.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.